fira

Sptřeba vody.

Podle jaké vyhlášky či zákona mi majitel domu účtuje vodné když nemám měřák na vodu?

Nejlepší odpověď
standa

Jedná se o vyhlášku č 372/2001 Sb.

§ 5, odstavec 6 :

V zúčtovací jednotce, ve které u konečných spotřebitelů nejsou instalovány vodoměry, vlastník spotřební složku rozdělí PODLE PRŮMĚRNÉHO POČTU OSOB užívajících byt v zúčtovacím období

a nebo v případě dohody všech konečných spotřebitelů podle POMĚRU VELIKOSTI PODLAHOVÉ PLOCHY BYTU k celkové podlahové ploše bytů v zúčtovací jednotce.

Další odpovědi
Marky71

V případě, že není v každém bytě vodoměr, rozpočítává se spotřeba vody dle údajů na vodoměru na vstupu do domu dělená počtem osob v každém z bytů. Nelze to myslím jinak, ani z logického hlediska