Avatar uživatele
Pokročilý

Sptřeba vody.

Podle jaké vyhlášky či zákona mi majitel domu účtuje vodné když nemám měřák na vodu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jedná se o vyhlášku č 372/2001 Sb.

§ 5, odstavec 6 :

V zúčtovací jednotce, ve které u konečných spotřebitelů nejsou instalovány vodoměry, vlastník spotřební složku rozdělí PODLE PRŮMĚRNÉHO POČTU OSOB užívajících byt v zúčtovacím období

a nebo v případě dohody všech konečných spotřebitelů podle POMĚRU VELIKOSTI PODLAHOVÉ PLOCHY BYTU k celkové podlahové ploše bytů v zúčtovací jednotce.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

V případě, že není v každém bytě vodoměr, rozpočítává se spotřeba vody dle údajů na vodoměru na vstupu do domu dělená počtem osob v každém z bytů. Nelze to myslím jinak, ani z logického hlediska

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 929
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.