rakave

Spotřeba plynu při vaření

Bydlíme s manželem sami dva v panelovém bytě.Vařím a peču na na plynovém sporáku.Na vaření vody na čaj a kafe používám varnou konvice.Máme spotřebu 6 m3 za měsíc.Myslím si,že je to pro 2 osoby celkem dost.Jak je to ze spotřebou plynu na vaření a pečení u Vás? Díky

Odpovědi
Jikra

Rakave se ptala na spotřebu v m³ tzn. údaj na počítadle plynoměru a ne na ňákej převod do kilowat. Jsme doma taky dva a s konvicí a mám spotřebu na vaření 8 – 10 m³ za měsíc.

arygnoc

to sa máte.
(inak spotreba plynu sa neudáva v m3, ale v kWh, 1 m3 = 10,55 kWh.)

ja plynom kúrim i ohrievam vodu, takže neviem, koľko ide na varenie.

aha, aj svietim (krb).

terry

To je různé. Někdo vaří pouze v týdnu večeře a o víkendech, jiný celý týden. Hodně také záleží na používaném nádobí. Známá také bydlela v paneláku a plyn měla pouze na vaření a po změně nádobí jim snížili zálohy, jak velkou měli úsporu. (manžel řidič, často jezdil a 2 dospělé děti)