Já...

Máte někdo zkušenosti s reklamací stavu plynoměru resp. s tzv. „dopočtem stavu a spotřeby plynu“ od dodavatele? Poradíte

Ke 30.11.t.r. jsme ukončili (hned na 2 odběrných místech!) dodávku plynu od RWE a přešli k jinému dodavateli. V závěrečném vyúčtování mi RWE stanovilo „KONEČNÝ“ stav plynoměru „dopočtem“, který však ZCELA NESOUHLASÍ (!!!) se skutečností (pochopitelně v JEJICH PROSPĚCH…). „Dopočetli“ se takového rozdílu, že onen stav nastane – odhadem – až za měsíc. pochopitelně po nás chtějí výrazně větší doplatek, než odpovídá skutečné spotřebě plynu. To se mi samozřejmě vůbec nelíbí a budu to reklamovat. Máte s tím někdo zkušenosti, abychom se dovolali spravedlnosti a vyvarovali se komplikacím při jejím vymáhání?

PS. Skutečné stavy plynoměrů z toho 30.11., resp.1.12.2011 máme pochopitelně poznamenané…
Doplňuji:
Pro SUVVA:

Ten nový dodavatel začne účtovat od stavu, který mu nahlásí „distributor soustavy“ jako počáteční, a tomu „distributorovi“ to nahlásí právě ten minulý dodavatel, tedy RWE.

A děje se dost:

vzhledem k tomu, že RWE má ten plyn výrazně o dost dražší než ten nový dodavatel. U obou odběrných míst si RWE připočítalo o víc jak měsíc vyšší spotřebu, takže rozdíl v ceně za JIMI VYPOČTENÝ a SKUTEČNĚ ODEBRANÝ plyn bude v řádech tísíců Kč… A to se mi fakt nelíbí… A když si uvědomím, že takhle to RWE dělá každému, kdo se opováží u nich skončit, tak to mne s*re nejvíc!!!

Nejlepší odpověď
mosoj

Běžně se dělá spotřeba plynu dopočtem. Je to vždy když se mění cena plynu v průběhu zůčtovacího období. Není to úplně košér ale měl jste se informovat, nebo si udělat samoodečet. Nová firma by si měla odečet zajistit sama.

Další odpovědi
Sůwa

Neporadím, ale k doplnění by bylo vhodné uvést, jaký stav bude brát ten nový dodavatel jako počáteční. Pokud by to byl ten, ke kterému dospěli u RWE dopočtem, pak o nic nepřijdete, jen začnete novému dodavateli platit později.
Doplnění :
Tak to pardon, já z toho vyčetla, že byste za ten měsíc platili dvakrát. Já plyn vůbec nepoužívám a netušila jsem, že by byly takové rozdíly v cenách mezi dodavateli, aby to bylo až v tisících korun za měsíc. Pak to asi budou nějaké větší odběry, než normální domácnosti. Já jsem stejně jen doporučila doplnění pro další případné rádce, protože na trhu s plynem se neorientuji. Možná něco najdete ve smlouvě.

cukrar

Pokud se stav stanovil odhadem a vy prokážete, že to tak není, tak reklamace bude úspěšná. Jak jinak nežli odhadem nebo přesným opisem se stanoví stav?
Vy jste nenahlásil správný stav?