Avatar uživatele
Já...

Máte někdo zkušenosti s reklamací stavu plynoměru resp. s tzv. „dopočtem stavu a spotřeby plynu“ od dodavatele? Poradíte

Ke 30.11.t.r. jsme ukončili (hned na 2 odběrných místech!) dodávku plynu od RWE a přešli k jinému dodavateli. V závěrečném vyúčtování mi RWE stanovilo „KONEČNÝ“ stav plynoměru „dopočtem“, který však ZCELA NESOUHLASÍ (!!!) se skutečností (pochopitelně v JEJICH PROSPĚCH…). „Dopočetli“ se takového rozdílu, že onen stav nastane – odhadem – až za měsíc. pochopitelně po nás chtějí výrazně větší doplatek, než odpovídá skutečné spotřebě plynu. To se mi samozřejmě vůbec nelíbí a budu to reklamovat. Máte s tím někdo zkušenosti, abychom se dovolali spravedlnosti a vyvarovali se komplikacím při jejím vymáhání?

PS. Skutečné stavy plynoměrů z toho 30.11., resp.1.12.2011 máme pochopitelně poznamenané…
Doplňuji:
Pro SUVVA:

Ten nový dodavatel začne účtovat od stavu, který mu nahlásí „distributor soustavy“ jako počáteční, a tomu „distributorovi“ to nahlásí právě ten minulý dodavatel, tedy RWE.

A děje se dost:

vzhledem k tomu, že RWE má ten plyn výrazně o dost dražší než ten nový dodavatel. U obou odběrných míst si RWE připočítalo o víc jak měsíc vyšší spotřebu, takže rozdíl v ceně za JIMI VYPOČTENÝ a SKUTEČNĚ ODEBRANÝ plyn bude v řádech tísíců Kč… A to se mi fakt nelíbí… A když si uvědomím, že takhle to RWE dělá každému, kdo se opováží u nich skončit, tak to mne s*re nejvíc!!!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 4512 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Běžně se dělá spotřeba plynu dopočtem. Je to vždy když se mění cena plynu v průběhu zůčtovacího období. Není to úplně košér ale měl jste se informovat, nebo si udělat samoodečet. Nová firma by si měla odečet zajistit sama.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

Neporadím, ale k doplnění by bylo vhodné uvést, jaký stav bude brát ten nový dodavatel jako počáteční. Pokud by to byl ten, ke kterému dospěli u RWE dopočtem, pak o nic nepřijdete, jen začnete novému dodavateli platit později.
Doplnění :
Tak to pardon, já z toho vyčetla, že byste za ten měsíc platili dvakrát. Já plyn vůbec nepoužívám a netušila jsem, že by byly takové rozdíly v cenách mezi dodavateli, aby to bylo až v tisících korun za měsíc. Pak to asi budou nějaké větší odběry, než normální domácnosti. Já jsem stejně jen doporučila doplnění pro další případné rádce, protože na trhu s plynem se neorientuji. Možná něco najdete ve smlouvě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Pokud se stav stanovil odhadem a vy prokážete, že to tak není, tak reklamace bude úspěšná. Jak jinak nežli odhadem nebo přesným opisem se stanoví stav?
Vy jste nenahlásil správný stav?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek