nesnasims

spotřeba benzínu a nafty v čr za 1 rok se pohybuje v miliónech nebo miliardách litrů?

Odpovědi
anonym

v miliónev viz graf http://www.cit­tadella.cz/ce­nia/index.php?p=spo­treba_paliv_v_do­prave&site=do­prava

mosoj

Za rok v miliardách litrů.
Největší odběr ropy do ČR byl někde kolem 8 mil tun ročně což je 8 miliard litrů.
Tomu odpovídá i udávaná spotřeba nafty a benzínu v uvedené tabulce 5,5 milionů tun což je cca 5,5 miliardy litrů. Také se vyrábí z ropy nějaké letecké palivo a hodně ropy jde do chemického a farmaceutického průmyslu. Takže ta bilence do těch cca 8 miliard litrů bude sedět.

honza19hk

řekl bych že milionech tun.

Však jen já projezdím měsíčně tak 600 litrů nafty.