jezevec00

Jaké se mohou dělat úpravy společných prostor v domě bez vědomí ostatních majitelů?

Jsme družstvo vlastníků, soused bez vědomí a souhlasu ostatních majitelů bytů namontoval do kolárny na zeď stojany na kola, naše kola dal některé do stojanů jiné opřel o zeď, může si dovolit dělat něco ve společných prostorách bez souhlasu ostatních majitelů bytů a přesunovat naše věci bez našeho vědomí a souhlasu.
Doplňuji:
stanovy nic neupravují všichni vlatní určitý díl všech společných prostor čím větší byt tím větší podíl je to podrobně vypsáno ve smlouvě o koupi bytu z katastru nemovitostí.

Odpovědi
Drap

Rozhodující jsou stanovy, případně vedení družstva.

anonym

Jak upravují nakládání se společnými prostory stanovy družstva??
Doplňuji:
…„všichni vlatní určitý díl všech společných prostor“…
Jasně – ale určitě ne tak, že se každý stará o ´svůj´ kousek podlahové plochy těchto prostor a samostatně rozhoduje o jeho (ne)využití…
Pročti si ty stanovy…
😉