Nikkol

Spíte přes den (např. po obědě, když máte čas). Je to zdavé?

Nejlepší odpověď
hanulka11

zdravé to je ,ale my na to nejsme zvyklý

jižní národy to dělají běžně
jejich siestu , když tam jsem dodržuji

doma kdybych si lehla ,tak jen přemýšlím co bych měla udělat a to nemá význam

Další odpovědi
Rocker

Občas si po obědě sednu a zalomím to:-)

Tlaky

Jestli je to zdravé netuším,ale je to nádhera!

fablen

ano, ale ne po obědě, ve všední dny až navečer a i o víkendu. Nevím jestli to je zdravé, ale jsem anemická a unavená a pomůže mi i krátký spánek. V noci pak spím bez problémů.

Pájo

Pokud si mohu po obědě polehnout, určitě to udělám. Je to zdravé. Bezprostředně po jídle se totiž zvyšuje prokrvení GIT (gastrointesti­nálního traktu – žaludek, střeva a spol.) kvůli zahájenému trávení a následnému vstřebávání živin z potravy. To vše se děje na úkor prokrvení svalů. Cca půl hod. až hodinu po jídle toho venku kolem domu fyzicky moc „neurvete“, pokud tak tedy roky už nejste zvyklí.

johana 56

Spím špatně a málo i v noci.Známí,kte­ří si po obědě pravidelně dají šlofíka,jsou spokojeni,podle nich to zdravé určitě je.

briketka10

ANI V NOCI NEMŮŽU USNOUT TAK PO OBĚDĚ?ALE BYLO BY TO MOC FAJN A ČASU BY BYLO..A JESTLI JSI SE PTALA NA ZDAVÉ JAKO SNY TAK URČITĚ A ZDRAVÉ TAK TAKY..

Anizbor

Protože jsem už v důchodu,mohu si to dovlit,je to opravdu balzám na nervy,po obědě,někdy usnu,jindy se všechno možné honí v hlavě,ale říkám si,klid,dejte mi všichni svatý pokoj!Pak se zdá všechno lépe řešitelné i nemoci,všem doporučuji,kdo si to jen mohou dovolit.Siesta-perfektní věc!

terry

Já spím podle potřeby, kdy si tělo řekne. I přes den.
A zdravé?? Záleží na více faktorech, ale si myslím, že si tšlo o to chce řekne 🙂. Takže asi ano.

gogogod

Ano je to zdravější a ktomu dřív strávíme a potom sme míň unavení.

HDMI

Já bych neusl.