LennyCZ

Špatný výpočet mzdy . Poraďte jak tuhle situaci řešit?

Ahoj všem, firma, ve které pracuji mi špatně spočítala výplatu za prosinec. Účetní nezvedá mobil, na maily nereaguje a v práci věčně není. Když přijdu osobně nikdo nemá snahu to vyřešit. Nikoho to nezajímá a nemá zájem to řešit. Poraďte jak jinak tuhle situaci řešit. Nikdy se mi to ještě nestalo. Děkuji za vaše odpovědi.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Především není jasné, v čem má být chyba: jestli dostala účetní špatné poklady (chyba ve výkazu práce, nezadaná dovolená apod.) nebo má jít o chybu ve výpočtu. Výpočetní chyba je velmi málo pravděpodobná, ale samozřejmě se může stát a vám to v takovém případě nahradí v další mzdě. Takže nemá smysl někoho bombardovat, ale spíš přesně popsat, kde má být chyba, ideálně emailem nebo písemně na účtárnu nebo přes nadřízeného (pokud ta chyba vyplývá z evidence).

Další odpovědi
terry

Pokud účetní nereaguje a nezajímá to ani tvého nadřízeného, pak se podívej po jiné práci.

cappuccino

Pokud ucetni nereaguje, napis primo na vedeni firmy. Uvidis, ze se hned zacne neco dit.