Rokio

Spáchal tatínek (ne můj) se svým dítětem přestupek, když běželi k přechodu a vstoupili na něj na červenou?

Otec se svým potomkem běželi k zebře a když byli metr od něj, tak se zelený panáček na semaforu změnil na červeného. Oba vkročili na přechod pro chodce, když už na něj vstupovat neměli.

Byl to přestupek, nebo to bylo pouze nemorální?

Nejlepší odpověď
Dochy

jiný názor

Pokud mohli zastavit byl to přestupek. Pokud vzhledem k jejich rychlosti a aktuální fázi kroku po naskpočení červené nemohli bezpečně zastavit na chodníku, bylo to OK.

Další odpovědi
elkon

jiný názor

Tak když už to není pakárna, tak zase tvé oblíbené přechody. To už je fakt na hlavu. Seber nějakou holku, jdi někam do lesa, třeba na procházku, ať tě to přejde.

Filip84

jiný názor

Už jsem Ti psal, že na otázku, jestli někdo spáchal přestupek, nebo trestný čin, nelze odpovědět, i proč. Znovu Ti na to, proto, odpovídat už nebudu.

Co máš pořád s těmi přechody? To už je podobná obsese, jako měl Michal Kolesa & plavající ženy. Tebe nějak přitahují, nebo vzrušují, přechody, semafory a podobné věci? Nebo, naopak, z nich máš nějaký strach?

V každém případě už je to otravné, pořád dokolečka někdo šel po přechodu, blížil se k přechodu, druhý jel na kole a do toho Tatra. Už s tím dej pokoj.

Lgee

byl to přestupek

Byl to trestný čin.