jjj123456789

Souvisí to, že v Karviné jsou špatní řidiči s tamní výraznou polskou menšinou?

Nejlepší odpověď
ivzez

Pracovní ani řidičské dovednosti
nijak nesouvisí s národností ani s rasou.

Další odpovědi
rigormortis

Na základě čeho soudíte, že jsou v Karviné špatní řidiči?

cochee

Tahle legenda vznikla cca před 30–40 rokama, kdy řidiči z Karviné či Havířova byli rozeznatelní podle aut s SPZ začínající na KI nebo dříve i KA, přijeli do „velkoměsta“ Ostravy a rázem byli v pr… z toho dopravního ruchu, který oni ve svém řádově menším domácím městě neměli možnost zažít. Proto z nervozity dělali při řízení školácké chyby a Ostraváci věděli, že je třeba být dvakrát tak ostražitý, jelo-li např. před ním KI-auto ;) A to podotýkám, že v té době byl provoz odhaduju tak 10–20× řidší než v současnosti. V podstatě jde o tutéž situaci, kterou např. Pražáci popisují jako „vidlák v Praze“ 😁 Dnes i v K. a H. je provoz dostatečně hustý, takže místní jsou otrkaní a mimoto už nejsou rozeznatelní podle SPZ či po novému RZ, celý Moravskoslezský kraj má značku s písmenem T. Takže ne, s Polákama to nemá co dělat.