OptieX

Sourozenec mrtvého bratra by chtěl převést smrtí zaniklou smouvu o pronájmu na sebe. Má šanci?

Pronajímatelem je obecní úřad, jedná se o malou dílnu.
Zesnulý nesepsal závět, a navíc jeho bratr nemá právní vazbu k prostoru. Sice tam pracoval 25 let, část vybavení mu třeba patří(taky otázka, jestli má doklad, že). Na obecním úřadě mu řekli, že musí projít „grémiem“.
Myslíte, že má nějakou šanci získat dílnu pod sebe po bratrovi, aby byl nájemníkem on? :-/

PS: Pracoval tam s bratrem 25 let.

Odpovědi
nyjono

Záleží na více faktorech.
Jak velký je počet potencionálních dalších nájemníků?
Jakou důvěru mají představitelé obce k onomu bratrovi?
Je to malá nebo velká obec? V malé obci se většinou lidi domluví. Pokud nemá obec zájem pronajmout objekt někomu spřízněnému.
Takže, shrnuto, šance je.

elkon

Je věcí obecního úřadu komu své prostory pronajímá.To nemá s pozůstalostí nic společného.

Pepa25

Smrtí nájemce právo nájmu zaniklo. Nyní záleží na obci a jejich podmínkách pro pronájmy nebytových prostor, komu a za jakých podmínek dílnu pronajmou (neřeším movité vybavení, to by mělo být vypořádáno v rámci ukončení předchozí smlouvy). Pokud si zažádal, tak šanci určitě má.