Rokio

Souhlasíte se zmírněním trestů za nenávistné komentáře?

Včera jsem to slyšel v rádiu, že chtějí za tohle dávat menší tresty.

Podle mě je to tak v pořádku. Nejedná se o krvavý zločin, násilí, ani o krádež.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Jedna věc je svoboda (třeba svoboda projevu) a názor, a jiná, že se jedná o úmyslné nenávistné podněty nebo šíření nenávisti. Velmi nebzpečené očerňování, vzbuzování nenávisti, vyzývání k násilnostem a něčemu zlému, vyhrožování smrtí nebo podněcování (ostatních) k něčemu takovému. Sociální sítě a internet mají v tomto ohledu moc volnosti a tolerance.
Svoboda zde je, ale je tu taky i odpovědnost. A kdo už něco takového řekne, ať si nese následky. Kdo sází vítr, sklízí bouři. Rozdíl mezi TAKOVÝMI řečmi a skutkem, je jen v nedostatku ‚odvahy‘ (to udělat). Slovy mají váhu a význam.

Další odpovědi
Savier

Ano. Naši politici jsou moudří lidé.

Drap

Ne, místo snižování trestů by se měli zamyslet nad spravedlností.

magorvkleci

Já myslím, že by se nějaké komentáře vůbec soudit neměly. Může se totiž stát, že tímhle paragrafem se bude zlo právem bránit proti spravedlnosti.