hapiky

Souhlasíte s výrokem, že bojovat za mír je jako jíst, abych neměl žízeň?

Něco mi na tom nesedí

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu je jiná verze těchto slov.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/souhlasite-s-vyrokem-ze-bojovat-za-mir-to-je-jako-s-ukat-za-panenstvi

Hledala jsem autora na netu, jde o anonyma.

Našla jsem jiné tvrzení, bojovat za mír je absurdní jako solit cukrem.
https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:7y­qiLuUkAKUJ:https://­zpravy.idnes.cz/stu­denti-ctou-a-pisi-noviny-monika-bockova-f2n-/studenti.aspx%3Fc%3DA13­1111_062819_stu­denti_lpo+&cd=1­&hl=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b

Lze vojenskými prostředky dosáhnout míru? Nebo násilí plodí násilí?
Myslím si, že je třeba nejdříve využít jiné prostředky, i když je třeba chránit lidi. Pokud to nejde … nastává jiná situace. .. žádná válka se nedá vyhrát bez vojska.

George Washington
„Být připraven na válku je nejúčinnější způsob, jak uchovat mír.“

http://azcita­ty.cz/citaty-o-miru-a-valce/#ixzz5Lzip­PO00

Slova se mně nelíbí, neplatí, protože hlad je skrytá žízeň, tedy je to naopak.

Další odpovědi
ivzez

Ne, nesouhlasím s tím.
Slova boj a bojovat podle mne nelze spojovat pouze s válkou.

Ve sportu bojujeme o první místo nebo lepší umístění,
o postup do dalšího kola nebo o přestup z nižší ligy do vyšší.

Bojujeme s nepřízní osudu, s nespravedlností, se svou leností
(sami se sebou), s nemocí…

Bojovat lze i za mír. A je to potřeba.
Mír nám sám od sebe do klína nespadne, musíme se o něj zasloužit,
vyvinout nějaké úsilí či snahu o jeho zachování i pro příští generace.

dudu

Zabíjíš čas přemýšlením nad protimluvy nebo je snad normální boj za mír!!! Komouši ve svých heslech dokonce vedli boj o zrno.

Kepler

Mně to taky nesedí. Větší smysl dává vypít metr piv, abych neměl hlad.

Drap

Otázka je příliš obecná, nelze dát jednoznačnou odpověď.

Edison

Neville Chamberlain se tak moc bál války a s dalšími ve jménu míru obětoval Československo v r. 38, že to nakonec umožnilo Hitlerovi válku.

Rokio

Bojovat za mír je jako bojovat násilím proti násilí. Je to oximorón.

Edison

Rokio, za mír se ale bojovat musí. Sám se nevybuduje, ani neudrží. Si vis pacem, parabellum.

hapiky

dudu: Nikdy nezabíjím čas, mám ho proklatě málo. Když mám všeho tak akorát relaxuji a potom usnu.
Na ten výrok jsem si vzpomněl z jedné rodinné sešlosti.