Dismas

Souhlasíte s tvrzením, že existence dvou či více bohů je nesmysl?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Ano

Postrádám třeti možnost, jiná odpověď.

Jen poznámky
Křesťanský bůh = Bůh. Ale která církev je pravá?.

Záleží na tom, jak si kdo boha představuje. Jestliže bereme boha jak panteismus – bůh je ve všem, vše je v bohu. Tak můžeme boha chápat jako něco, co má člověk v srdci, co přesahuje jeho myšlení..

Takže v tomto směru může být „bohů“ víc. Stejně jako např. v antice a hinduismu. I když zde byl jeden bůh nejvyšší.
Pokud bylo/je bohů víc, byl by skutečný bůh jen ten, který stvořil svět?

Podle Bible ano. Ta tyto bohy neuznává. "Bohové národů jsou samé modly, Hospodin ale stvořil nebesa.“

Známé biblické " Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno, klepej a bude ti otevřeno" platí stále, měli bychom je využívat nejen ve vztahu k lidem, ale nechat na každém, v jakém významu slovům věří.

„Je zajímavé, že ti, kteří v Boha nevěří, na něm pořád něco vidí.“ Pavel Kosorin

Další odpovědi
Kura

Ne

Nuk nuk

Ano

Drap

Ano

S takovým tvrzením nemohu souhlasit. U každého to bude jinak. Rozhodující je, v co daný člověk věří.

talka

Ano

quentos

Ne

Proč by to měl být nesmysl?
Zase jenom spamuješ…

Adamos00

Ano

Kdyby existoval což je už opravdu malá šance, tak může být vždy jen jeden a ne víc jinak to není bůh..

deny55

Ano

kelley

Ne

Lgee

Ano

Pokud je to skutečně bůh nemůže jich být víc než 1 i když je to kravína na kterou je šance 1:100000000000

magicm18

Ano

Kouďák

Ano

Anikitos

Ne

Mně spíš připadá trhlá myšlenka pouze jednoho boha. Judaismus a všechny ostatní náboženství, které se z něj vyvinuly, jsou hodně novodobé, tedy alespoň oproti ostatním náboženstvím (dnes už mytologiím) jsou mladičké.

Psychotic

Ne

Nesmysl to zcela jistě není, logicky je to naprosto konzistentní. Jen to není pravda.

Bumbes

Ano

jelikož věřím na UFO tak, nevěřím v existenci žádných bohů, či jiné pakáže vymyšlené pro oblbování naivních pámbíčkářů…

ploutev

Ne

Jestliže bůh stvořil člověka k obrazu svému, tak člověk je společenská bytost. Bohovi by tam bylo za chvíli smutno. A taky nemůže existovat Bůh jen jako muž. Křesťanství si to potom teda upravilo, že Duch svatý je teda ženský aspekt. Ale prostě jeden Bůh to logicky všechno nemůže zvládat.

Dáin III.

Ne

Kouďák

Samozřejmě, že nad námi a v celém vesmíru je jen jediný Bůh a spolu s posledními událostmi, které se dnes dějí, nám dává najevo, že se rychle blíží konec těchto časů a druhý příchod Ježíše Krista. Jediná pravá církev, v Bibli označována jako nevěsta Kristova, je ta, která se drží desatera Božích přikázání a PísmaSvatého a ne odpadlé církve, nevěstky, které věří bludům, lidským tradicím a zvykům.

cochee

Mimo nedobrou anketu: existence jakéhokoliv počtu bohů je nesmysl.

Mc Merkurion

…špatná anketa >>> neexistuje žádnej …

Nuk nuk

Ta možnost tam chybí, protože tam není vypsaná, ale v zásadě odpověď ano zahrunuje počet 0 – 1. :)

Mc Merkurion

ne, odpověď ano, znamená, že souhlasím s existencí jednoho jediného boha,a to je věta, kterou se nám snaží vnutit každé náboženství >>> „ano,souhlasím s tvrzením, že existence dvou či více bohů je nesmysl“…

Dismas

Ano? A co polyteistická náboženství?