Kepler

Souhlasíte s tímto krásným moudrem pana Krónera?

Před chvíli jsem jej odposlechl v TV. Jako bych slyšel Wericha:
„Mládí je dar, stáří je výsada. Mladý může být každý pitomec, staří můžou být jen vyvolení!“
🙂

Nejlepší odpověď
annas

Život nám někdo daroval, s tím soouvisí i nládí, které může své určité chyby napravit. Jenže i možnost zestárnout je dar, ne každý se tohoto daru dočká.

Výsadou se stává stáří u těch, kteří se k němu postaví kladně. Ale právo prožít je důstojně, by měl mí každý, takže v tomto směru by nemělo jít jen o výsadu.

I když bohužel někdo považuje stáří za neštěstí, pokud má nějaké zdravotní problémy či určitá omezení. Někdy je to dané i přístupem k seniorům v současné společnosti.

Co o stáří říká Jan Werich?

„Stáří je blbec, ale je to poslední možnost jak přežít.“ — Jan Werich

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/308234-jan-werich-stari-je-blbec-ale-je-to-posledni-moznost-jak-pre/

Další odpovědi
led

Každý z nás dostane dar života, ale záleží na nás samých, ako s ním naložíme. či ho premrháme, ale dotiahneme až do staroby so všetkou poctou, ktorá životu náleží.

Jožo Króner počas svojho života viac krát prekvapil. Jedným z výrazným prekvapením bola jeho výpoveď a odchod z aktívneho života SND v 60. roku svojho života v súvislosti s odchodom do penzie. Národní umelci nezvykli odchádzať do zabudnutia do penzie. On dobrovoľne uvoľnil svoje miesto mladšej generácii. Uvedený citát je práve z obdobia, keď stál na rázcestí svojho života.

Každý z nás, čo sa dožil istého (staršieho) veku, sa ocitá v situácii či si vybrať uvedený citát Joža Krónera alebo „Stáří je blbec, ale je to poslední možnost jak přežít.“ Jana Wericha, alebo žiť svojim životom, svojim vlastným chápaním svete.
Ja osobne v čase svojho "staršieho“ veku (ako to nedávno v jednej diskusii
nazval „mladík“ Kepler) sa snažím život brať takým akým je, v indíciách takého, akým by som chcela, aby bol. Jednoducho nemám čas plakať nad rozliatým mliekom minulosti, mladosti. Život nemá čas, aby čakal na oneskorencov.

Michala11

Rozhodně a hlavně to umět důstojně unést.

anonym

Moudro … co to vlastně říká, že „ne každý se stáří musí dožít ať už z jakéhokoliv důvodu“ … zřejmě je to fakt, ale je to moudro? Werich býval hloubavější a z jeho citátů plynulo i nějaké poučení.

marci1

Samozřejmě, proč si neudělat ze stáří přednost?
Všichni by se chtěli dožít co nejvyššího věku, ale nechtějí stárnout!
Ale kdo umí, ten umí (i stárnout). 🙂

https://g.cz/canon-14-senioru-kteri-naprosto-ignoruji-stari/

ivzez

Nesouhlasím.
Podle mne není výsadou ani mládí ani stáří.
Každé období má něco do sebe.

zjentek

Ano, ale PROČ mu do názoru nacpat hnedle nějakou tu „modlu“? Já v tom tedy slyším Krónera, ne Wericha.

„Jednou z nejúčinnějších zkáz tohoto světa může být snaha člověka dostat se do povědomí/podvědomí cizích (neplést s bližními), i když dotčený, coby jednotlivec, o tom v důsledku vlastně vůbec nerozhodne.“ Zjentek.

(Ještě to nemám podložený, čili bez záruky.) (;