JájsemRaibek

Souhlasíte s tím, že by je darovaná stokoruna zachránila?

https://www.no­vinky.cz/kultu­ra/clanek/nema­me-uz-nic-poslete-aspon-stokorunu-zada-divadlo-verejnost-40339522
A nejvíce mě pobavila věta, kde zdůvodňují použití daru např. na energie :D :D Tak nemusí jen tak zbůhdarma na protest svítit! (https://www.bles­k.cz/clanek/re­giony-praha-praha-zpravy/658122/nes­mime-zhasnout-zavrena-divadla-pres-noc-rozsvitila-majaky-kultury-podivejte-se.html).
Takže jak je třeba uvedeno v komentářích, co takhle zkusit pracovat?!
Já osobně ani korunu.
Jak to vidíte vy? Dali – nedali? A pomůže jim to?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím, proč by jejich problémy měl řešit občan, který na jejich představení nechodí. Nebo dokonce právnické osoby (podnikatelé), které jsou zhusta taky ve svrabu. Já bych se na ty darmožrouty defekoval a pěkně zvysoka. Když je do té situace uvrhla neschopná vláda, tak ať to taky za ně řeší. Problém herců je v tom, že jinak umí kulové s přehazovačkou, jinak by mohli pomoci v kritické situaci ve zdravotnictví. Třeba hlídat děti lékařů a zdravotníků na nočních směnách. Děti by byly nadšené, stačil by klaunský nos, všechno ostatní ti šašci umí.

Další odpovědi
Drap

Mě také nikdo nepřispěje, nepřispěji tedy ani já.

ten který je

Nesouhlasím.Nepřeji nikomu nic zlého,ale člověk by měl bojovat a ne čekat s nataženou rukou kdo mu co někdo dá.Už mnoho umělců vyměnilo dočasně svou profesi za něco úplně jiného.Nejlepší je spoléhat sám na sebe.

ivzez

Nesouhlasím.

@Matesax > je to přesně naopak > chudá většina živí bohatou menšinu. Bez chudé většiny by nemělo smysl
vyrábět řadu produktů, protože by je bohatá menšina neměla komu prodat.

A to nemluvím o tom, že bez chudé většiny by bohatá menšina nic nevyrobila, nepostavila, nedopravila, …

Gonfaloniér

Herci, komici a obzvlášť všichni divadelníci berou všechno moc dramaticky. Až tragicky. :)
Každá krize je pro ně Armagedonem… Vždycky jen ty články o nich nebo rozhovory s nimi, kde tvrdí, jací jsou chudinkové, jak nastal konec divadla a tím i všeho ostatního. :D

Jinak každá koruna vždycky pomůže. Představ si kolik lidí by poslalo a jakou horentní částku tím nasbíráš. Stačí nějaká akce, nějaká trochu populárnější situace, ve které hraje roli darování peněz a za chvíli se vybere takové množství… nastane nějaká „tragičtější“ situace, trochu se zpopularizuje pomocí článku nebo soc. sítí, vytvoří se darovací účet a už to jede.. Miliony máš vybrány (záleží na té popularitě. U nás v tuzemsku by to takové štěstí asi nemělo, ale někde v cizině, třeba v anglicky mluvících zemích).
Já bych v této souvislosti nic nepřispěl. Alespoň při takovéto situaci.

Mc Merkurion

… co chceš, dyť jsou to jen komedianti …

anonym

Opět tu někdo dokazuje základní nedostatky vzdělání a pojetí o ekonomice. Vítejte v 21. století. V tomto zajímavém století bohatá menšina živí sebe + chudou většinu. Tato ekonomika je postavena na konzumním stylu a otevřeném obchodu. Aby bohatá menšina mohla pohánět celý stroj, státy musí umožnit všem chudým točit peníze v oběhu tak, že má od těch bohatých pořád kdo kupovat. V ČR konkrétně vydělává 33 % populace, ale jen 17 % populace vydělává více, než jen pokrytí ztrát. Pak tu máme 25–27 % důchodců a 17 % studujících/nes­chopných práce. Nyní si představme, že těch pár bohatých přestane živit chudé. Hmm – kina, divadla, obchody, … pryč. Co nám zbude v tomto státu? Holá zem, poušť a totální propad ekonomiky. Poučení? Technologie a moderní ekonomika vytvořily zónu, kdy práce jednotlivce může přesáhnout 100 % – ne-li 1 000 %. Říkáme tomu nadprodukt. Co z toho mají ti bohatí? Zábavu, zdravotnictví, armádu, vlastní zem, sport, … Ano, kdysi dávno musel každý strávit celý den na poli, aby vytrhal jídlo na další den. A takto se přežívalo ze dne na den. Dnes je jiná doba. Pár pracuje a zbytek se veze. Chcete to změnit? Prosím. Ale pochybuji, že vám to potom bude fungovat …

Pepa25

Tak to vidíte: na Hithitu jim přispělo 389 lidí a vybrali 161 850 Kč … Článek tak účel splnil, asi proto, že ne všichni jsou důchodci, kteří „by těm komendiantům“ z principu nepřispěli 😉

JájsemRaibek

Kepler – perfektní nápad s tím klaunským nosem a dětí zdravotníků.

Gonfaloniér

Kdyby stovku poslalo třeba JEN tisíc lidí, tak už máš sto tisíc. Jenže by určilo přispělo několik tisíc až pár desítek tisíc lidí. A věř, že plo z nich pošle různé ástky, někteří klidně přispějí i několika stovkama nebo tisícovkou.