dust8

Souhlasíte s nynější iniciativou Daniela Landy nenechat si nic líbit ohledně covidu-19?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Ne, protože...

Je trapný už od počátku jeho „iniciativy“. Úplně nesnáším, když se heric/zpěváci/u­mělci a podobní cpou do politiky nebo jen ovlivňování davů (vyzývající k něčemu, přes soc. sítě nebo někde na veřejnosti/de­monstracích). Jasně že takoví lidi o politice (nebo ekonomie, právu/zákonech atd) skoro vůbec nic nevědí, ALE mají právo na svůj názor, to ano, jenže oni strhávají ostatní lidi na svou stranu na zákaldě své umělecké popularity… která nemá se znalosti politiky (atd) vůbec co dělat a prostě pak jen manipulují s lidmi, kteří se rádi nechají ovlivnit. A když to tvrdí „taková“ osobnost, tak to „musí“ být pravda a dovává tomu všemu váhu.
Bojuje proti dezinofmarcím (tedy říká to o sobě), a sám dezinformace šíří a zakládá na nich.
Opět se zase někdo ohání demokracií a podobnými nesmysly, aby sám na sebe strhnul pozornost a aby rozvracel společnost. Buď záměrně (s „dobrým úmyslem“) nebo na základě neinformovanosti, tuposti, když to tak řeknu.
Pro info dodávám, že rozhodně nejsem příznivcem všech opatření, která byla, všech kroků, která vláda udělala, nebo se vším, co se očkování líbí. To neznamená, že budu fandit nějakému buranskému buřiči a anarchistovi.

Aktivista, buřič, vyloženě podporuje nestabilitu, vzdor, užívá manipulace, zkreslení/dezin­formace a neifnformovanost a šíří to mezi lidi, otevřeně mnohdy vyzývá lidi k nezákonným věcem.

Další odpovědi
Drap

Ne, protože...

On je nějaký zkušený imuniolog?

Hlada

Ne, protože...

Je to samoúčelný protest bez odborných znalostí, bez návrhu na řešení. Spíš působí jako zviditelňování sebe sama. Kdybychom byli proti viru imunní a nenarůstaly počty hospitalizovaných, nepochybně by se zrušilo testování a další omezení. Pro získání imunity není zatím nic lepšího, než opakované očkování. Výsledky po čtyřech miliardách aplikací jasně ukazují, že jde o prostředek účinný, bezpečný, který může bez obav použít téměř každý a přispět tak ke kolektivní imunitě.

elkon

Ne, protože...

Ne, protože je to krátkozraké a neřeší to problém, naopak to ztěžuje práci těm, kteří se snaží, aby se Covid nešířil. Nechal bych ty kretény pracovat v covidových centrech a nemocnicích, kde leží převážně ti, kteří se nenechali očkovat. Je zajímavé, že všichni tihle pitomci vidí jen naší republiku a vůbec nevidí, co se děje v okolních státech. Stále jen papouškují nesmysly o vládě, ale že nová vláda bude muset přitvrdit, stejně jako v jiných zemích, jen se na začátku bojí, to vidět nechtějí. Jiná cesta není. Jen se vše oddaluje a umírají další.

Ametyst

Ano, protože...

Už je toho příliš. Politiky ani globální byznys lidi samozřejmě nezajímají, tak kdo už by se měl bránit, než my sami ? Chce to mít trochu sebeúcty, a hlavně neobětovat děti vlastnímu pohodlí. Děti nemohou být lidskými štíty pro dospělé.

da ny

Jiná odpověď

„Každý člověk se má brát, za své štěstí…“ :D (s tím bych souhlasila)
„Dan Landa je přece „jen“ osobou, která je slyšet…… Lidství drží pohromadě obrovskou skupinu lidí, kterým jde hlavně o lidská práva….“
Daniel Landa, Prof. Jiří Beran, Judr. Tomáš Nielsen. Mr. Kubelík LIVESTREAM – 23.9.2021 – 20:15 Zde jedno z vysvětlení:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=bnLhhdem­q1M&t=799s

Dochy

Ne, protože...

Pokud máš na mysli ten jeho „žlutý špendlík“ nebo jak se to jmenuje, pak jednoznačně nesouhlasím. Jen přidělává další problémy.
Že ta situace s covidem a nuceným rádobydobrovolným očkováním je na 2 věci (a jedna z nich smrdí) je podle mně fakt. Že má podíl i hygiena, která proti proklamacím vlády se snažila spíše řízeně promořovat než chránit před Covidem považuju také za fakt. Ale zdržovat je, je podle mně blbej nápad.

Chybí nám otevřená diskuse, osvěta, spolupráce, spoluzodpovědnost. Máme tu lži (na obou stranách), rozeštvávání lidí proti sobě, apod… Odkazy na apartheid a židovskou hvězdu už podle mně přestávají být nesmyslné.

paul1

Ne, protože...

Samozřejmě že ne. Není odborník, tak do tohpo nemá co kecat. Funguje jen na jakýchsi „vyčteninkách“ a drbech a měl by si je nechat pro sebe, nerozumí tomu.

annas

Jiná odpověď

Přiznávám, že jsem nevěděla, o co jde, že se Janda o něco pokusil, i když jeho akce zřejmě bude zbytečná. Ale i z kapky se může stát moře. Janda má pověst rebela, kontroverzního člověka, takže ho mnozí nepovažují za příliš vhodného jedince. Navíc pražské hygienw pomohl k penězům, ale že by začala zveřejňovat pravdivé informacem pochybuji.

Možná měl volit jinou formu protestu než zprosstředkovat posílání mailů. Pacovníci na ně stejně nebudou odpovídat.

Možná by měl uspořádat koncert pro neočkované, zajistit seznam účastníků a pak pro -věřit, zda se někdo nakazil covidem. Není lékař ani právník, takže vystupuje za sebe. Oceňují lékaře, lékaře, kteří nesou kůži na trh v TV, např. dr. Peková, dr, Drbal. Přidávají se i právníci s tím, že ČR ztrácí charakter právního státu.

Zřejmě Jandova akce je je v souladu s jeho slovy Na zvonky zvoní poplach sousedům,

Není moje otázka pravdivá?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pravda-ze-vyvolavani-strachu-spolecnost-ohrozuje-ale-vyvolavani-pocitu-bezpeci-je-nebezpecnejsi-v-jakem-symslu

Je pravda, že vyvolávání strachu společnost ohrožuje, ale vyvolávání pocitu bezpečí je nebezpečnější. Lidé mají strach z očkování i z neočkování. Strach ovládne rozum?

mrtvyhubar

Ne, protože...

JežíšKristus

Ne, protože...

Pan MUDr. Landa je mimo..

Alesh

Ano, protože...

Kdo se chtěl dát očkovat, tak může být dávno očkovaný. Vakcína je super funkční, čili ochrání posílenou imunitou toho očkovaného. Neočkovaní musí počítat s tím, že mohou mít závažné zdravotní problémy nebo zemřou. Každý, kdo je svéprávný, nechť si sám o sobě rozhoduje a nese si za to i případné následky. Nevím, proč by měl stát furt vodit lidi za ručičku. Doufám, že tento postoj brzo přijde i k nám. Inspirací budiž Velká Británie, viz článek ve zdroji.

Zdroj: https://cnn.i­prima.cz/zadna-izolace-pro-nakazene-zadne-masove-testovani-covidova-taktika-po-anglicku-51116

aliendrone

Jiná odpověď

Nevím nic o „iniciativě D.L.“, ale to není důležité. Jen bych to pro VŠECHNY bez ohledu na jejich názor posunul na trochu jiný, vyšší level připomenutím prastarého a stále platného „Divide et impera“ a MOŽNÁ jim to pomůže. Osobně si ale myslím, že naprosté většině NIKOLIV. ;) :D :D

GM

Ne, protože...

Herjulfson

Jiná odpověď

Kdo to je ten Landa? A co je to ten covid?

EG98

Ano, protože...

dubraro

Ano, protože...

Protože šikanou proti šikaně.

plebs

Jiná odpověď

To mu nakukala Dáda.

zjentek

Jiná odpověď

Se zdravými autoritami a celebritami se lidské společnosti bude žít mnohem snáz a komfortně (zatím hudba budoucnosti).

da ny

@ Pro Disraeli, JežíšKristus, Drapa a další jen pár informací:

Dan Landa není imunolog, proč by měl být :)
Nesoudím Landovy postupy, metody. Opírá se v osobě MUDr. Berana o světovou kapacitu!!!
Opírá se o vědomosti svého přítele a spolupracovníka prof. MUDr. Jiřího Berana, CSc. (významný epidemiolog). Skutečný „utnutý“ odborník. Občas dostane slovo i v médiích.. Ani 1 lékař nebyl v „odborné komisi“, spolupracující s rozhodující vládou, při protiepidemických opatření
15 let zkušeností v zahraničí.
„Všude se dělaly chyby“ = mylná snaha vytlačit virus z populace. Ne vše se tady chtělo slyšet….
cílená protiepidemická opatření. Landa se opírá o principy jeho dehonestované prá­ce.

MUDr. Beran má asi 3 500 odborných publikací/citací jeho dobré práce, po celém světě. Přes 120 publikací do zahraničí ( z oblasti vakcinace, epidemiologie, imunologie, z oblasti tropické a cestovní medicíny).
Jiný univerzitní profesor v ČR Musí mít 4 zahraniční publikace, 20 citací.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=bnLhhdem­q1M&t=799s
Ze zdroje: „Dan Landa je „naděje“, hlas, který je slyšet.. Nesourodá skupina lidí, kteří drží pohromadě.“

Disraeli

:'D

zjentek

Ad Hlada: Prosím veřejné nelhat, byť na bezvýznamné serveru. Chce to číst, číst a číst a to vše, nejen co se komu hodí.

Ametyst

Testovaní spoluobčané včetně dětí a studentů, a jejich rodičů, by neměli zůstat v klidu, protože jejich vzorky DNA jsou předmětem ilegálního prodeje soukromým firmám. Jednoho dne vám zrána policie rozrazí dveře, protože vaše DNA byla nalezena na místě vraždy. Good luck.

Ametyst

Kšeft s DNA uvádím jako příklad z Velké Británie. Tak se Pepa 25 nemusí tradičně ošívat nad konspirací, když nemá za mák představivosti, ale je to příklad ze života. Však si to vygooglete.

Pepa25

https://manipu­latori.cz/hoax-uchovavani-vzorku-dna-pro-vladni-databazi/

Pepa25

Vy se z těch konspirací jednou zblázníte, víte?

elkon

Bludy jako vždy. To nemá ani cenu řešit. Komu není rady…jistě „odborně podloženo“.

Ametyst

Dany: Sobci, co se nechali očkovat, aby mohli cestovat a chodit za kulturou a sportem, těmto Landovým důvodům vůbec nemohou rozumět. Oni vidí jen svůj svět výhod. Zde Landa mluví k hluchým uším.

Pepa25

Nelze odpovědět, protože nynější iniciativa Daniela Landy není ani trochu o tom „nenechat si nic líbit“

mrtvyhubar

Landa je trápny, nech ide niekam…

Ametyst

Na to, že je očkování dobrovolné, si toho lidi nechali vzít už příliš mnoho, ne že Nic, jako v otázce.

Disraeli

nebo se vším, co se očkování *týká.

Disraeli

Sám se vůbec už jen těmi (rozvracečskými) výzvami dopouští nezákonnosti. O manipulaci a šíření dezinformací nemluvím… protože to se skoro nikdy u nikoho neřeší (…asi by se to pak muselo řešit u všech).

Ametyst

Disraeli: To je ovšem zajímavé, že Nejvyšší Správní Soud smetl se stolu desítky nezákonných opatření, s kterými přišlo Ministerstvo zdravotnictví. Pak kdo je tu nedůvěryhodný. 🙂 Trochu open- minded by to chtělo. Bez závislosti na pražských pisálcích.

Dochy

Bacha, pokud vím, tak většina rozsudků byla o tom, že ministerstvo nezdůvodnilo oprávněnost daného opatření, nikoli o tom, že by opatření jako taková byla nezákonná (což kvůli těm procesním záležitostem často soud vůbec neřešil)