Kajoch

Souhlasíte s názorem, že vzpomínky jsou to jediné, co nám nikdo nevezme?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… ne, až přijde Alzheimer, vezme ti i to ..

Další odpovědi
Kepler

Asi ano, pokud jsou uloženy hluboko a dlouhodobě v naší paměti. Ale pozor – taky podléhají změnám! Ještě jsem chtěl k tomu něco chtěl napsat, ale už si nějak nevzpomínám. Na co ses to vlastně ptal?

quentos

A co zážitky a zkušenosti?

mosoj

A co smrt? Ta se tě ptát nebude a vezme si je i s tebou.

ivzez

Já bych to trochu upravila:

Vzpomínky jsou jednou z mála „věcí“,
kterou nám nikdo nevezme.

JájsemRaibek

V případě praktik CIA nebo KGB a možná dalších s tím nemohu souhlasit.

aliendrone

Já na to pohlížím z jiného úhlu. Spíš jako že daně a smrt jsou jediná jistota. Všimni si, že o vzpomínkách NENÍ řeč! ;) :D :D

anonym

Hrají svou důležitou roli když máte pocit, že přicházíte o všechno a to se bohužel stane, otázkou je jen kdy. Vzpomínky jsou to, co zaplní ten prázdný prostor a dá vám šanci upnout se na ně spíš než na pocit zoufalství. Proto se říká, že vzpomínky jsou to jediné co vám nikdo nevezme, protože přichází jako poslední psychická pomoc, když je vám opravdu nejhůř a zůstávají i když jejich původci odešli …

Jiří Bohumil

quentos- zážitky a zkušenosti jsou, podle mně, součástí těch vzpomínek.
A souhlasím s mosojem a Mc Merkurionem, Alzhaimer a smrt si s těmi vzpomínkami poradí a vezme je každému.
Pokud je ovšem není schopen zpracovat, pro ostatní, ve svém životopise.

Kajoch

To ivzez:souhlasím­.Myšleno je asi tak,že vzpomínky jsou na naše zážitky.A když pominu např.zkušenost,co dalšího?
Pokud jsme stále ještě tu,pochopitelně:)