karelvem

Souhlasíte s názorem, že Češi nikdy neuměli dělat propagandu?

Jeden den napíšou, že Rusové mají problém s logistikou a za 24 hodin to zabijou klínem, že Rusové na Donbasu vystřílí za den tolik munice co USA za celou dobu v Iráku.

Odpovědi
Kazatel

Krym už je Ruský, ta část kterou si budou chtít Rusové vzít též, teď je jen otázka kolik to bide stát všechny strany peněz a kolik lidských životů.

Slovanské životy byly zápaďákům historicky vždycky šumák, pokud bude mít ještě kdo splácet, dluhy si pak vyberou na čerpání z jejich zdrojů. Teď jde ovšem také o to, jestli nás nechají (zápaďáci) pozdechat zimou a zhroutit naše hospodářství.

Filip84

Nesouhlasím, protože, ipso facto, jde o výrok absolutní, ergo, pakliže nikdy, tak ale nikdo ani jednou, jedině a pouze pak bude výrok absolutní materiální pravdou.

Jinak ano, ale nemyslím si, že to neumětelství, matláctví, je větší, než jinde.

Ten problém je v placatém myšlení.

Dnes je všecko propaganda a propaganda je, v absolutní rovině, lež. Příhodným příkladem propagandy je reklama: buď sám sebou – říká propaganda. Proč by nějaká megafirma platila millionové částky za natočení a prostor propagandy, kdyby její pravdivá podstata dospěla k naplnění? No, neplatila, samozřejmě, že neplatila, není hloupá, ne až tak hloupá. Megafirma si může tuto propagandu dovolit, protože jí je naprosto jasné, že na ty, co sami sebou jsou, tak na ty se taková propaganda nechytá, a většinou se k nim ani nedostane. To ale nevadí, důležité je prodat, zacílíš na cílovou skupinu zákazníka, kterým je člověk s nedostatečnou vnitřní integritou, nečerpající z vlastního pramene. Jestliže má někdo nedostatečnou vnitřní integritu, nečerpá z vlastního pramene, pak prožívá pocity vnitřní prázdnoty, a takový výrok od „autority“, kterým propaganda pro něj je (protože chce být „in“, i když neví, co to znamená, ono to, totiž, nic neznamená), se mu zrcadlí v nevědomí, a to zrcadlení v nevědomí ho podvědomě nutí udělat něco, aby sám sebou byl. A protože nemyslí holisticky, ale placatě, tak hledá řešení schematické, instantní. A ta propaganda mu ho – okamžitě – nabízí: koupíš si tady tu kosmetiku (za tři tisíce), napatláš si s ní Gesicht, a pak budeš sama sebou. Wunderbar! Problém vyřešen, uf! Jdu, koupím si to, a konečně budu sama sebou!

Tohle je úplně stejný princip. Samozřejmě, že bych byl raději, pokud by u nás nebyla válka, ale bude-li, pak mým vesmírem neotřese. Proč mým vesmírem neotřese? Protože žiju tak, jako by každý den byl posledním dnem mého života, já nepočítám s tím, že se ráno probudím. Nebo jinak, počítám, ale naprosto stejně počítám s tím, že se neprobudím.

No, ano, ale pokud žiješ ve strachu ze smrti, nemáš za sebou ontologickou nouzi, ze které bys byl s to čerpat, pak pociťuješ různé obsese a úzkosti. I když to není řešením, jsi zvyklý na obsese a úzkosti hledat kompulse. A tato propaganda je tou kompulsí: je tam jasný viník, je to má dáti – dal, je to jednoduché, placaté, instantní. Po Tobě se chce pouze souhlas (jako by byl, materiálně, k něčemu potřebný – samozřejmě, že není!), a oni to za Tebe vyřeší. Do dalších zpráv, dalších deseti minut nenávisti, další obsese a hledání další kompulse.

Funguje to naprosto „skvěle“. A přesně tak odporné a děsivé to je!

A pokud v tomto, v jistém směru, začarovaném kruhu jsi, tak tyto souvislosti, zjevné logické lapsusy, prostě nevidíš. Jednak je vidět nepotřebuješ, protože by pak ta propaganda pro Tebe neměla ten efekt, pro který se na ní díváš, proto je ani vidět nechceš, a vlastně je ani vidět neumíš, protože neumíš hledat. Nepotřebuješ to: ty si kladeš otázku tak, že v ní samé je odpověď, jakou hledáš. A kdo hledá, najde, v tom je náš svět dokonalý!

Dvorní šašek

Souhlasím, česká propaganda je velmi slabá a prakticky snadno prokouknutá.

da ny

Ne. Češi byli od r. 1918, do r. 1989 v propagandě i na špici. ;)
Slovo propaganda, nemělo vždy, v demokracii hanlivý význam.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Propaganda

led

Nie, nemáte pravdu. Uvedomte si, že propaganda, nie je len tá, čo má na sebe napísané „propaganda“, ale veľmi často sa v politike používa aj zastieracia, skrytá a klamlivá propaganda.
PS. často ju vídame hlavne na v médiách a na internete (aj tu)