Rokio

Souhlasíte, aby pedofilové pracovali ve školství?

Pedofilie sice je parafilie, ale nejedná se o trestný čin. Trestné jsou pouze projevy pedofilie.

Většina pedofilů dětem neubližuje a existují i lidé s touto deviací, kteří dobrovolně vyhledají pomoc sexuologa a začnou se léčit, aby nebyli hrozbou pro společnost.

Pokud pedofil své sexuální touhy ovládne, dokáže být skvělým přítelem dětí a dobrým pedagogem, pokud je ke své profesi kompetentní.

Předem vám děkuji za vaše reakce na můj dotaz.

Nejlepší odpověď
Dochy

jiná odpověď

Jak to chcete vyloučit? Začnete u každého, kdo by se mohl nachomítnout u dětí, dělat psychotesty? Pokud tak hrozně nesouhlasíte s tím, aby pedofilové pracovali s dětmi tak vám ale nic jiného nezbude. A to pak ale bude narážet na práva na osobní svobodu. A půjdeme dál, každého kdo někdo pomyslel na to že něco ukradne nebudeme pouštět do obchoďáků? Každému kdo někdy pomyslel na to že nakopne kočku sebereme i rybičky aby jim tento nepřítel zvířat náhodou neublížil? A nebo každého kdo někdy pomyslel na to, že by [tchyni, manželku, dítě, kolegu, šéfa] nejradši uškrtil (přihlaste se vy co s naprostou jistotou můžete říct že vás nikdy nic takového nenapadlo a nikdy jste nic takového ani v žertu neřekli) rovnou posadíme na elektrické křeslo? Protože naši osobnost nedefinují jen všechny možné choutky, ale i to jak je umíme ovládat. Říká se tomu civilizovanost. Zrovna včera jsem někde viděl zprávu, že ve středověku byl běžný věk pro uzavření manželství asi 12 let. A to jako všichni v té společnosti byli opovrženíhodní pedofilové? Ne. Zkrátka v té době tu byla jiná kultura.

Samozřejmě se budu snažit chránit bezpečí dětí i ostatních, ale nehodlám nikoho lynčovat jen na základě neúplné osobnostní charakteristiky.

Další odpovědi
anonym

v žádném případě

Jsi blázen? Odpověz si na toto: Nechal bys své dítě ve třídě s tímto vědomím? Já absolutně ne.

S dětmi má pracovat člověk, který má k nim kladný vztah v rámci své profese. Musí ovládat své emoce a nálady, jít příkladem, jeho zodpovědnost v rámci společnosti je velká.

Dodatek: Netvrdím, že pedofil je bezvýhradně špatný člověk, to ne. Čest těm, co se snaží s tím pracovat, ale je třeba na to nahlížet kriticky a společnost stanovit nějaké mantinely.

anonym

v žádném případě

Jasně, pedofilové budou pracovat ve škole, teroristi v letectví, alkoholici v autodopravě, zloději v bance, žháři na benzínce a Rokio jako admin na odpovedi.cz, a budeme doufat, že se všichni budou snad ovládat.

ivzez

v žádném případě

Je otázka, kolik pedofilů by odolalo,
kdyby pracovalo mezi dětmi.
(Pedofilie se nedá vyléčit.)

elkon

jiná odpověď

Další hloupá otázka, na našem názoru nezáleží.Takže jestli souhlasíme, nebo ne, je úplně jedno, my o tom nerozhodujeme.

ivzez

Dochy, máte děti a vnuky?
Teorie je jedna věc, život a snaha ochránit své potomky druhá.

Dochy

Máme tady totiž matení pojmů. V očích veřejnosti je pedofil každý, kdo sáhne na dítě a je v tom nějaký sexuální podtext. Reálně je ale pedofil někdo jiný. Kolik tu máme homosexuálů, kteří se nikdy homosexuálně nechovali/nepro­jevili?

Dochy

Ano, mám
Pokud si dobře vybavím průřez zprávama z poslední doby, tak pamatuju na jednoho pedofila co s asi 8–10 letou holčičkou chodil do kavárny a plánoval s ní budoucnost (s vědomým matky) a pak hafo prasat většinou psychicky „normálních“ („většinou“, netvrdím, že „normální“ byli všichni) co buď točili dětské porno nebo lákali holčičky přes FB.

Tak před kým mám své děti chránit?