Reganois

Souhlasili byste s návrhem, aby na středních a vysokých školách žáci a studenti nosili stejnokroje?

K čemu je to dobré?

Nejlepší odpověď
annas

Stejná otázka v archivu, ale týkala se žáků základních škol.

Jak vše, každá mince má dvě stránky.

  1. Odstranily by se sociální rozdíly.? ale projevily by se jinak – třeba lepšími mobily, hodinkami atd.
  2. Ráno by nemuseli žáci přemýšlet, co si obléknout.
  3. Stejně by žáci museli mít uniforem několik, kvůli hygieně, růstu atd.
  4. U vysokoškoláků – snad pokud by studovali na prestižní škole, tak spíš jen nějaký znak, symbol, jako výraz „hrdosti“, pokud by si studenti vážili toho, že mohou na určité VŠ studovat.
  5. Ale myslím si, že důležitá je výchova, která by neměla směřovat k šikaně, nadřazen, vedla třeba ke skromnosti atd. Ale myslím si, že to už se dnes příliš nenosí.

Každý žák je osobností,, škola je t přechodné období, takže proč být stejný v davu.

Další odpovědi
Kepler

Debaty o tom už tady padly: https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C5%BE%C3%A1ci%20st­ejnokroje
Osobně bych souhlasil. Stíraly by se tak rozdíly mezi chudými a bohatými, zvýšilo by se sounáležitost s dotyčnou školou. Když je mají zaměstnanci některých firem, nebo aspoň nějaký jednotící prvek, tak proč žáci a studenti ne?

led

V prípade povinných uniforiem žiakov a študentov počas návštevy školy a školských akcií by sa musel riešiť aj aj príspevok pre nízkopríjmové rodiny žiakov a študentov na zakúpenie týchto uniforiem. Napríklad osamotená matka s minimálnou mzdou a detskými prídavkami by si takýto „luxus“, hlavne ak má viac detí, jednoducho, bez pomoci štátu, nemohla dovoliť.

Hlada

Rozhodně ne!
Začínám už být citlivý na to, jaké obrovitanánské množství různých nařízení a omezení se na nás odevšud neustále hrne. Mám dojem, že už jich je v současné době víc, než v době socializmu.

xiperio

No nedokážu si ale představit kolik kusů by každý měl doma. V těchto vedrech se to musí měnit. Nebo prát každý den?

da ny

Ne, už ne ..... ;)
V určité době se mi sice též zdálo, že by se tím setřely sociální rozdíly, šikana, výsměch. Ten je přítomen ještě na SŠ, některé VŠ fakulty zase podporují elitářství. Uniformy mají své výhody i nevýhody. Řešit kvalitu a finanční dostupnost ošacení by bylo velmi náročné.
hody.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.