kazisvět

Snižují probiotika účinky antibiotik?

Nevím, zda probiotika používat až po dobrání antibiotik, nebo zda je mohu brát i najednou s antibiotiky.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem Vám stránku, na níž dostanete podrobnou odpověď na svůj dotaz.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/161040-proc-nam-probiotika-pomahaji-na-antibiotika.html

Další odpovědi
kenyrts

Jen málo lidí ví, že by spolu s antibiotiky měli jíst i probiotika. Ještě méně jich tuší, proč by to měli dělat. Aby zmatek byl úplný, spousta si jich pamatuje, jak jim lékaři kdysi nedoporučovali jíst jogurty a další mléčné výrobky, pokud užívali antibiotika.

Dnes lékaři doporučují jogurty a vůbec probiotika proto, že antibiotika zničí spolu s nebezpečnými bakteriemi i spoustu těch, které nám prospívají. Narušují správné složení střevní mikroflóry. Probiotika pomáhají jejich obnově. Proto bychom je měli jíst nebo užívat po kúře antibiotik. Anebo, a to je ještě lepší, zároveň s nimi.

„Pokud antibiotika bereme po 12 hodinách, bývá optimální, abychom jogurt nebo kapsli s probiotiky užili přibližně po osmi hodinách od požití antibiotik,tedy vždy ve dvou třetinách intervalu užívání antibiotik, aby antibiotika zničila co nejméně probiotických bakterií.“

Jakub Tlapal

Probiotika se užívají současně s antibiotiky a ještě i nějakou dobu po jejich dobrání. Antibiotika oslabují střevní mikroflóru, která je důležitá pro správné fungování imunitního systému atd. a probiotika ji pomáhají posilovat. Já si objednávám probiotika z https://www.celtic-probiotika.cz/pro­biotika/ a užívám je skoro celou zimu bez ohledu na užívání antibiotik 🙂 .

Vikki.vivi

Holky a jaká ta probiotika se vám osvědčila? Od koho je berete?

Vercule

No, jasně, ale to je snad známá věc, ne? Pokud ATB, tak probiotika vždycky. Ale já je teda beru i preventivně a už se mi to několikrát vrátilo.

Honzin8

Mám to taky tak. Ta probiotika jsou pro organismus opravdu důležitá, protože správná funkce střev je důležitá pro správné fungování metabolismu.

Honzin8

Taky to tak mám. My jsme ta probiotika dávali dřív opravdu jen na při ATB, ale teď už ne. Opravdu je bereme preventivně. Ta správná funkce střev je důležitá pro celý metabolismus.

Vercule

No, jako to j zavedená myšlenky. My jsme to tak taky dřív dělali. Ale o tělo je potřeba se starat, i když ho zrovna nic netrápí.

Kajolka

Ne, nesniřují… to je kec. Naopak u ATB jsou probiotika fakt důležitá, protože ATB zabíjí i prospěšné bakterie, které jsou třeba právě ve střevech…

XenieRo

Dobrý den, neslyšela jsem o tom… Nebo je to snad tak? Nemyslím si. Probiotika naopak působí na naše tělo pozitivně a vyvažují nepříjemnou stránku užívání ATB.