Avatar uživatele
kazisvět

Snižují probiotika účinky antibiotik?

Nevím, zda probiotika používat až po dobrání antibiotik, nebo zda je mohu brát i najednou s antibiotiky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5231 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Našla jsem Vám stránku, na níž dostanete podrobnou odpověď na svůj dotaz.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/161040-proc-nam-probiotika-pomahaji-na-antibiotika.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kenyrts

Jen málo lidí ví, že by spolu s antibiotiky měli jíst i probiotika. Ještě méně jich tuší, proč by to měli dělat. Aby zmatek byl úplný, spousta si jich pamatuje, jak jim lékaři kdysi nedoporučovali jíst jogurty a další mléčné výrobky, pokud užívali antibiotika.

Dnes lékaři doporučují jogurty a vůbec probiotika proto, že antibiotika zničí spolu s nebezpečnými bakteriemi i spoustu těch, které nám prospívají. Narušují správné složení střevní mikroflóry. Probiotika pomáhají jejich obnově. Proto bychom je měli jíst nebo užívat po kúře antibiotik. Anebo, a to je ještě lepší, zároveň s nimi.

„Pokud antibiotika bereme po 12 hodinách, bývá optimální, abychom jogurt nebo kapsli s probiotiky užili přibližně po osmi hodinách od požití antibiotik,tedy vždy ve dvou třetinách intervalu užívání antibiotik, aby antibiotika zničila co nejméně probiotických bakterií.“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Probiotika se užívají současně s antibiotiky a ještě i nějakou dobu po jejich dobrání. Antibiotika oslabují střevní mikroflóru, která je důležitá pro správné fungování imunitního systému atd. a probiotika ji pomáhají posilovat. Já si objednávám probiotika z https://www.celtic-probiotika.cz/pro­biotika/ a užívám je skoro celou zimu bez ohledu na užívání antibiotik 🙂 .

Avatar uživatele
Vikki.vivi

Holky a jaká ta probiotika se vám osvědčila? Od koho je berete?

Avatar uživatele
Vercule

No, jasně, ale to je snad známá věc, ne? Pokud ATB, tak probiotika vždycky. Ale já je teda beru i preventivně a už se mi to několikrát vrátilo.

Avatar uživatele
Honzin8

Mám to taky tak. Ta probiotika jsou pro organismus opravdu důležitá, protože správná funkce střev je důležitá pro správné fungování metabolismu.

Avatar uživatele
Honzin8

Taky to tak mám. My jsme ta probiotika dávali dřív opravdu jen na při ATB, ale teď už ne. Opravdu je bereme preventivně. Ta správná funkce střev je důležitá pro celý metabolismus.

Avatar uživatele
Vercule

No, jako to j zavedená myšlenky. My jsme to tak taky dřív dělali. Ale o tělo je potřeba se starat, i když ho zrovna nic netrápí.

Avatar uživatele
Kajolka

Ne, nesniřují… to je kec. Naopak u ATB jsou probiotika fakt důležitá, protože ATB zabíjí i prospěšné bakterie, které jsou třeba právě ve střevech…

Avatar uživatele
XenieRo

Dobrý den, neslyšela jsem o tom… Nebo je to snad tak? Nemyslím si. Probiotika naopak působí na naše tělo pozitivně a vyvažují nepříjemnou stránku užívání ATB.

před 2271 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek