Snížení nájemného -prosím pomoc

Dobrý den,bydlím v obecním bytě od roku 2006,po 3 mesících se začali objevovat plísně na zdech,ale extrémně tak jsem byl na obci at tento problém vyřeší,ale do dnešního dne se nic neděje,tak jsem zavolal hygieničku a ta mě řekla že byt je neobyvatelný, byt strašně prochladá je vlhký a plesnivý,mám na jedné straně zdi 15 cm zed!! je možné si požádat od toho datumu co jsem nahlásil závady bytu o zpětné snížení nájmu bytu? město se k tomu chová ležérně, že se jim nevyplatí byt spravovat že je celý špatně zaizolovaný což je pravda tak jsem žádal výměnu bytu zatím bez úspěchu.Mužu platit nájem za neobyvatelný byt v plné výši? Děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
jmhad

V tomhle případě bych se obrátil o radu na Sdružení nájemníků nebo na Sdružení obrany spotřebitelů,kde právníci poradí na úrovni. Senioři se také mohou obrátit na poradnu Rady seniorů ČR. Vše jde i po internetu.

Další odpovědi
Drap

Požádat o snížení nájemného, i zpětně, v každém případě lze. Otázkou je, jak se k tomu vyjádří obec.