dvojak

Snížení hluku (vibrací z podlahy) v posteli

Zvláštní popisek, já vím :) Nejraději bych snížil hluk přicházející od sousedů v celé ložnici, ale to není bohužel z finančních a konstrukčních důvodů možné. Mým cílem tedy je snížit hluk a vibrace přicházející z podlahy do mé postele, abych se alespoň vyspal a nebudilo mě bouchání od sousedů ve 2, 3, 4 či 5 ráno. Prosím, opravdu neřešme téma domluvy sousedům a přivolání hygieny kvůli měření hluku. Není to bouchání naschvál, prostě tam jen někdo asi třískne dveřma (třeba dnes kvůli silnému větru průvan) a jelikož bydlíme v ekonomické novostavbě stavěné z dutých cihel, vše se krásně nese a jedna taková rána mě regulérně rozvibruje skrz podlahu, postel a matraci. Hluk tlumit umím, ač nerad, nosím špunty a přes to sluchátka s ANC. Ano, časem se odstěhujeme, protože tohle není dlouhodobě udržitelné řešení, ale to možná bude až příští rok. Do té doby bych si rád zařídil „útočiště“ před hlukem alespoň v posteli a měl klid alespoň v noci.

Napadlo mě podložit postel (či jen samotnou matraci bez postele) nějakými vibrace tlumícími deskami, ale jakými? Zkusil jsem ležet na 10cm tlustých deskách minerální vaty (byly řádně obalené folií), které byly na zemi a na nich matrace. Tedy podlaha ⇒ 10cm minerální vata ⇒ matrace ⇒ já. Přesto občas vibrace cítím a jelikož mám lehké spaní, tak mě i ty vzbudí. Bude to chtít tedy asi nějakou sendvičovou konstrukci. Je tu někdo znalý problematiky? Nepotřebuju postel jako takovou, klidně budu těch pár měsíců spát na tomto „sendvičy“, tedy mimo postel, jejíž rám by asi opět vibrace z podlahy přenášel, pokud by nebyla celá položená na této izolaci. Rány jsou ve spektru kolem 70–130Hz, ty se obecně tlumí blbě, ale nějak to jít musí, nebo se už snad zblázním :)

Odpovědi
led

Je to trochu komplikovanejšie, ale nechajte si spraviť, alebo rovno kúpte (v ponukách ich nájdete viac druhov) „Vodnú posteľ“ Voda tu pôsobí ako tlmič nárazov.
"Povrch vodnej postele sa takmer dokonale prispôsobí ľudskému telu…
Odstránenie tlakových bodov a následné lepšie rozloženie hmotnosti ľudského tela vedie k zníženiu tlaku na chrbticu. Chrbtica tak zaujme lepšiu polohu. V takejto polohe je schopná lepšej regenerácie. Výsledkom sú znížené bolesti chrbta či chrbtice
" https://blog.ma­trace-vegas.sk/vodna-postel-pomoc-nezmysel/
Prirodzene sú tu nielen klady, ale aj zápory.

Lacnejšia alternatíva vodnej postele:
kúpte si nafukovací matrac hoci je naplnený namiesto vody vzduchom, môže vytvárať podobný efekt;

elkon

To musí být tedy hodně ošizená stavba, když vás rozhodí bouchnutí dveřmi.