Avatar uživatele
Petr__

Snědli byste játra ledního medvěda?

Chtěli byste je ochutnat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3116 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Ad Matesax

A to stále žiješ, když jsou ta játra jedovatá
myslím, žes je nikdy neviděl ani nejedl :((

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Nesnědla, ani neochutnala. Pro lidi nejsou poživatelná z důvodu velkého vitamínu A, po požití vyvolá hypervitaminózu. Známá se předávkovala vit. A a skončila v nemocnici. Pozor na větší dávky vit. A ! ☹

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Játra bych si dal z čehokoli. Z ledního medvěda však ne, proto že vím, že jsou jedovatá , dokonce i pro psy. Eskymáci kteří snědí snad vše a játra ze zvířat jedí ještě teplá a syrová, z ledního medvěda neochutnají.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Již jsem je jedl – syrová. Rozhodně však ne, že bych vyloženě chtěl. V divočině jíte, na co zrovna narazíte. A když vám příroda vypomůže čerstvou mršinou…

Nechápu, proč se tu kdosi dohaduje o tom, zda svůj počin vymýšlím. Játra arktických tvorů se jíst dají – po malých dávkách a s větším odstupem, leč dají. Problém s vitamínem A řeší právě přerušení přísunu. Toto byl široko daleko jediný zdroj tolik potřebných látek, pročež to za vzniklé potíže rozhodně stojí. Navíc se lze částečně zbavit tuku – v něm se A rozpouští.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

Asi takhle: v Ochridském jezeře žije pstruh, tzv. koran, prý mimořádná lahůdka. V jisté restauraci v Pogradci ho mají jako specialitu. Chtěl jsem si ho dát, tak jsem se zeptal, jestli je z farmy. Hrdě mi odpověděli, že z jezera. Takže jsem ho odmítl. Proč? Je zapsaný v červené knize.

Čili ochutnal bych leccos (s ohledem na poznámku marci1), ale ne za každou cenu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek