Petr__

Snědli byste játra ledního medvěda?

Chtěli byste je ochutnat?

Nejlepší odpověď
briketka10

Ad Matesax

A to stále žiješ, když jsou ta játra jedovatá
myslím, žes je nikdy neviděl ani nejedl :((

Další odpovědi
marci1

Nesnědla, ani neochutnala. Pro lidi nejsou poživatelná z důvodu velkého vitamínu A, po požití vyvolá hypervitaminózu. Známá se předávkovala vit. A a skončila v nemocnici. Pozor na větší dávky vit. A ! ☹

Drap

Játra bych si dal z čehokoli. Z ledního medvěda však ne, proto že vím, že jsou jedovatá , dokonce i pro psy. Eskymáci kteří snědí snad vše a játra ze zvířat jedí ještě teplá a syrová, z ledního medvěda neochutnají.

anonym

Již jsem je jedl – syrová. Rozhodně však ne, že bych vyloženě chtěl. V divočině jíte, na co zrovna narazíte. A když vám příroda vypomůže čerstvou mršinou…

Nechápu, proč se tu kdosi dohaduje o tom, zda svůj počin vymýšlím. Játra arktických tvorů se jíst dají – po malých dávkách a s větším odstupem, leč dají. Problém s vitamínem A řeší právě přerušení přísunu. Toto byl široko daleko jediný zdroj tolik potřebných látek, pročež to za vzniklé potíže rozhodně stojí. Navíc se lze částečně zbavit tuku – v něm se A rozpouští.

setapouch

Asi takhle: v Ochridském jezeře žije pstruh, tzv. koran, prý mimořádná lahůdka. V jisté restauraci v Pogradci ho mají jako specialitu. Chtěl jsem si ho dát, tak jsem se zeptal, jestli je z farmy. Hrdě mi odpověděli, že z jezera. Takže jsem ho odmítl. Proč? Je zapsaný v červené knize.

Čili ochutnal bych leccos (s ohledem na poznámku marci1), ale ne za každou cenu.