Tydýt

Smlouva na DU?

Dobrý den, jsem na internátu a ředitel školy(tzn. i internátu) má podepsanou smlouvu s naším skupinovým vychovatelem do konce tohoto školního roku a nechce mu smlouvu prodloužit, takže bude muset odejít.
Poraďte, co mi jako ubytovaní žáci můžeme pro našeho vychovatele udělat aby mu ředitel školy smlouvu prodloužil?
Ředitel mu jí nechce podepsat bez udání důvodu.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Máte přesné informace?
Neuzavřel třeba ředitel školy s vychovatelem pracovní smlouvu jen do 30. 6.a propustil ho na prázdniny?

Tak postupují někteří ředitelé škol, že uzavírají s pracovníky smlouvu na dobu určitou. Ta skončí v červnu – a znovu jsou pak přijímáni až od nového školního roku.

Jinak ředitel školy není povinen sdělovat své rozhodnutí studentům. Je to jeho věc a vychovatele.

Další odpovědi
anonym

Sepsat petici…
😉
Ale – rozhodnutí ředitele je jeho právem (a zodpovědností), peticí jeho názor můžete možná ovlivnit, možná ale ne…
___
BTW – je to nemorální, ale běžné – mnozí ředitelé, aby ušetřili, uzavírají s pedagogickými pracovníky smlouvu jen na ´školní rok´ (tedy od září do června) – nejde o takový případ?

Pepa25

Jako žáci můžete panu řediteli říct, že vychovatel je fajn a chtěli byste ho mít dále. Ale to je tak všechno, zbytek je pracovní vztah mezi školou a vychovatelem, se kterým nemáte nic společného.

ivzez

Tydýte, ještě toho o životě a o práci moc nevíte:

Pracovní poměr na dobu určitou sjednávají obě strany dobrovolně
a obě strany vědí, kdy zaměstnání skončí.

Pracovní poměr na dobu určitou skončí uplynutím sjednané doby
a nezavazuje ani jednu ze stran k jakémukoliv pokračování
(zaměstnanec nemá nárok na prodloužení smlouvy
a zaměstnavatel není povinen nic vysvětlovat).

Pokud jedna strana (vychovatel) cokoliv ventilije
před někým dalším (ubytovanými žáky),
není loajální k zaměstnavateli.

Navíc jde o neprofesionální a neetické jednání.

Podle mne se ředitel rozhodl správně.
Člověk, který problémy řeší se žáky
(správně byste o ničem neměli vědět),
by neměl pracovat ve školství.
(Působí to na mne dojmem, jakoby
Vás zneužívcal jako rukojmí.)

Nechcete-li vychovateli přitížit,
nechte to radši plavat.

Doplňuji:

Teď už je podle mne stejně pozdě. Většina smluv/úvazků
pro příští školní rok se uzavírá na přelomu dubna a května,
takže Váš ředitel už má místo pravděpodobně obsazené.

Tydýt

Já mám jenom informace že tady byl na tenhle školní rok a měl smlouvu a teď mu j nechce podepsat. a říkal že už sem nepůjde tedy že ho už nevezme ..

anonym

Mluvil jsi s ním? Nebo s ředitelem?
Jste sice ´jen´ studenti, ale máte právo na diskusi – zeptejte se ředitele, co a jak a proč. Nebo o totéž požádejte rodiče.
Rozumný ředitel se diskusi nebude vyhýbat.