Smí se dítě vyfotit nahé?

V návaznosti na nedávnou otázku tu je podobná otázka. Pokud „S ohledem na rozumový a psychický vývoj česká právní legislativa neumožňuje [dětem] zcela volně se rozhodovat o tom, zda chtějí být pornograficky zobrazovány.“

Za dítě se považuje každý pod 18 let. Dopouští se tedy 17letá holka/kluk přestupku, pokud se vyfotí nazí? A když pošlou takovou fotku partnerovi? Takových fotek totiž vzniká několik gigabytů každý den. Omlouvám se za podivnou otázku, vyloženě mě jen zajímá právní pohled.

Nejlepší odpověď
Drap

Neni zakázáno fotit se bez oblečení.Žádný zákon to nezakazuje.

Další odpovědi
ivzez

Je potřeba odlišovat pornografii od „nahé fotky“ →
→ ne každé zobrazení nahého těla je pornografie…

Sedmnáctiletí, kteří někomu posílají své nahé fotky, jednají
především neuváženě. Pošlo-li někomu fotku, ztrácejí nad ní
(částečně) kontrolu. Nikdy se totiž nelze spolehnout na to, že
se k fotce nedostane někdo další a nezveřejní ji.

Za zveřejnění by sice „byl popotahován“, ale to tomu
sedmnáctiletému nijak nepomůže. Jakmile se jeho fotka
dostane do internetu, začne „si žít vlastním životem“.

__________________

Poznámka ► Bububabu má ve své první větě částečně pravdu:

Zveřejňovat (případně sdílet nebo prodávat) fotky, na nichž jsou
vyobrazeni lidé, lze pouze se souhlasem těchto lidí; v případě dětí
(nezletilých osob) se souhlasem jejich zákonných zástupců.

Co je a co není normální (morální) nechť si rozhodne každý sám za sebe…

bububabu

Je to protizákonné když ty fotky dál sdílíš nebo prodáváš. Ovšem podle mravního zákona je vůbec focení se nahý a podobné věci naprosto nenormální a špatné. Vždycky záleží na charakteru člověka a tohle jednání o něm hodně vypovídá, to co je za člověka.. že nestojí za nic ! Strom se pozná po ovoci.

Drap

Bububabu to máš nějaké zmatené. Narodili jsme se nazí, ta co je na tom divného. Právě za nenormální považuji toho, kdo se s tím nesrovnal. Díky morálce a společenským normám sice neni vhodné dávat na obdiv své nahé tělo, ale v soukromí to považuji za úplně normální . Zkoušela jsi třeba někdy plavat nahá? S koupáním v plavkách se to srovnat nedá.A podobných příkladů bych mohl jmenovat několik.

Dochy

bububabu: tady s tebou nebudu souhlasit ohledně mravních zákonů. Na tom aby děcko bylo nahé není nic nemorálního. A pokud jej rodiče vyfotí při běžných aktivitách do rodinného alba tak ani tam nevidím nic nemorálního.

A osobně nevidím nic nemorálního ani na případném pobíhání dospělých po ulici. Oblečení považuji za kulturní zvyk, nikoli morální znak. (tím netvrdím, že v naší kultuře je běžné a běžně akceptovatelné pobíhání naháčů na václaváku)