Avatar uživatele
Daniel Brůha

Smí mi rodiče zakázat jít na střední vojenskou školu, i když mi nebylo ještě 15?

Chci jít na střední vojenskou do Moravské Třebové a rodiče mi to zakazují, škola je neplacená a už si musím prodávat přihlášky a potřebují k tomu rodiče.
Děkuji za odpověď.

Zajímavá 0 před 220 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Doporučuji ti, aby sis s rodiči promluvil, vysvětlil jim, bez emocí, své důvody a představy o své budoucnosti.
Nezapomeň, že ve svém věku ještě neznáš skutečný život a různé klady i zápory vojenského povolání. Být profesionálním vojákem předpokládá mimo jiné vnitřní schopnost upřednostnit veřejný zájem, příkaz nadřízených, před svým osobním životem. Jednoduše řečeno, poslouchat rozkazy i když se ti nechce. Být vojákem není hra na vojáčky, je to poslání svému lidu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Pokud ti ještě nebylo 15 let, jsi v České republice zákonem považován/a za nezletilou osobu. To znamená, že tvými zákonnými zástupci jsou tví rodiče a oni mají za tebe právo rozhodovat. Pokud tě tví rodiče od účasti v této škole odrazují a ty s tím nesouhlasíš, možná by stálo za to s nimi o tom promluvit a zjistit přesné důvody jejich rozhodnutí. Pokud se tví rodiče postaví proti tvému rozhodnutí, bude bohužel velmi těžké se proti tomu postavit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek