zzzzz

Slyšeli jste o tom, že se lidé místo opalovacím krémem mazali naftou?

Proč? Jaký v tom byl smysl? Vždyť tam není žádný UV faktor.
Všem předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
mosoj

Neslyšel. Viděl jsem to. Sám jsem se ale nemazal. Byli pěkně tmavý. Nějaký faktor nikoho nezajímal. Tenkrát se stačilo namazat ořechovým opalovacím olejem, nebo krémem Milena či Indulínou.
Doplňuji:
Ale informace o rakovině kůže byly. Jenom jaksi ozónová vrstva byla o poznání silnější. Dnes tajené informace, tenkrát neměřitelné. Vychází to lépe pro to neměření.

Další odpovědi
annas

Můj bratr s kamarády se naftou natírali. Občas se spálili, ale byli krásně hnědí.

Zda je to zdravé pro kůži, nikdo neřešill.

arygnoc

pre neznalých – je to naša zzzzz.

ad nafta – >slyšeli< a videli.
ale to bolo v dobách, keď ešte nikto o nejakom uv faktore nepočul.
a s naftou sa kožička opekala dohneda aj u albínov.

;-Q

pusinka50

Slyšela. Dělali to pro to, aby se rychleji opálili. tenkrát nebyly informace o rakovině kůže, ani o ochranném UV faktoru. Ale to je už spousta let, teď si rozumní lidé hlídají výši UV faktoru a běžné opalovací olejíčky či krémy nepoužívají. Já sama jsem se před mnoha lety mazala olejíčkem a spálila jsem se a exmanžel mě loupal doslova jako hada z kůže, loupal ze mě úplné pláty kůže, bylo to hrozné. Tehdy jsem dostala strach z rakoviny a s nadměrným opalováním bez UV faktoru přestala.

Lamalam

Sylšela jsem to od táty, údajně se tím natírali na vojně, když nacvičovali na spartakiádu aby se rychleji opálili.

Mupek

Ano je to tak. Já se mazal na vojně naftou a byl jsem jak od moře.A jeden kamarád si tak nakonec vyléčil ekzém .Poradil mu to dokovce lékař. Řekl mu jdi někde donaha a namazej se naftou. Ale to se psal rok 1976

anonym

Pro všechny kdo o tom nikdy neslyšeli…to jste asi nebyli na vojně.Proč myslíte, že na spartakiádách byli vojáci tak opálení?Tenkrát nebyly takové krémy a aby vojáci na Strahově vypadali krásně opálení, tak se povinně opalovali.A někteří se přitom mazali naftou (ale ne všichni).

mokrygorky

Um.. ty jsi zzzz(?)latokopka nebo ne?

Agneta

Předpokládám, že tenkrát v Česku nebyly kofoly, a tak si mysleli, že budou „atraktivní“… :DDD
Kdo by tohle ale udělal dnes, tak by šel asi do blázince. Je to stejné, jako namazání hnědou syntetickou barvou, nebo benzínem, petrolejem a ředidlem ► dále > „fetování“…hašiš, piercing, tetování apod.:D

briketka10

já se natírala vegetolem a naftou lezla jsem
na pražskou střechu, abych byla víc opálená
a snad i blíž tomu slunci to už nevím později
jsem si kupovala tmavý olej Nubian, ale byl
moc mastný, tak mi moc nevyhovoval ☹
ještě se prodává :

http://www.dro­geriemartina.cz/nu­bian-olej-na-opalovani-50ml-f6,1029790.html

kapka

No teda, to ziram. To jsem nikdy neslysela. :O