VampGirl

Slyšela jsem, že se v Rusku o Vánocích stromeček věšel špičkou dolů. Dělá se to ještě?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Dělávalo se to na vesnicích i u nás věšek se špičkou dolů nad stolem. Myslím,že tento zvyk už zanikl
Doplňuji:
oprava -věšel

Další odpovědi
iceT

Ja jsem v Tescu docela cucela,kdyz jsem videla asi 2 vysoky stromek,umely vystaveny spickou dolu,a stojan mel nahore.Premyslela jsem kdo by si ho asi tak chtel koupit.O podobnem zvyku jsem v zivite neslysela.

Dmitrij

Nedělá se a nikdy se nedělalo. Je to poměrně nová tradice,kterou zahájili Němci – Vánoční stromy se v Rusku začaly stávět jen uprostřed 19. století,a to špičkou nahoru.