Avatar uživatele
david22

Slyšel jsem, že želé bonbóny(třeba medvídky) jsou zdravé na klouby a také vlasy a nehty…

…kvůli té želatině v nich obsažené. Je to pravda?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Pájo, anonym, natybubu před 4182 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Je to pravda. Gumoví medvídci se skládají z cukru (poměrně mnoho cukru, jedno balení může obsahovat až 80 kostek cukru), hroznového cukru, potravinářského barviva, želatiny, ochucovadel, aromat a dalších složek. Želatina se připravuje buď z vyvaření kostí, kůží, šlach a jatečních odpadů nebo z mořských řas.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Můj brácha jednou prohlásil,že raději jednou za týden sežere kilo vařených vepřových kůží a uší,než balíček medvídků,tak nevím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vlk samotař

Těžko říct,ale holka chodila na rehabilitace s klouby a tam jí ty medvídky také doporučovaly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Želatina je pro klouby důležitá kvůli jejich výživě. Proti artróze účinně pomáhá hovězí kližka, vepřové koleno s kůži a želatinové výrobky. Takže se dá tato nemoc účinně zbrdzdit i konzumací želatinových bonbonů a želé dezertů ( třeba galaretka). U bonbonů je třeba brát v potaz i jejich obsah cukru, protože u artróz je nutno krom jiných aspektů brát v potaz zatížení kloubů vahou pacienta. Nemělo by smysl cpát se kilogramy želatinových bonbonů a nabírat na váze. Tím by znovu docházelo k nadměrnému opotřebení postižených kloubů.
Doplňuji:
Zapomněla jsem ještě na jeden takovýto prostředek proti artróze, a to je mák.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reuef

mozna jo kdyz se vyrabi z kosti kuzi a z paznehtu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

http://www.bo­lestkloubu.cz/co-je-to-revmatoidni-artritida/novinky-a-aktuality/jsou-zelatinovi-medvidci-spravnym-zdrojem-zelatiny--.aspx

http://www.ha­ges.cz/katalo­gy/zelatina.pdf

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

tím se výrobci „chválí“…nezbývá, než jim věřit .-)

http://www.kli­nikazdravi.cz/no­vinky/novinky-a-trendy/jezme-gumove-medvidky-bez-vycitek/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Adiska

mno já zase slyšela že medvídky se vyrábějí z kostí a kopyt a ještě něco, ale nevzpomenu ale asi to bude ta kůže 🙂 mě chutnaji jen haribo ty bíle 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Natty*

Asi ano. Také jsem to slyšela.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Ano, je pravda, že želatina obsažená v bonbonách má příznivé účinky na klouby, vlasy a nehty. Želatina je totiž bohatá na aminokyseliny prolin a glycin, které pomáhají udržovat zdraví pokožky, kloubů a vlasů. Nicméně, je důležité poznamenat, že želé bonbóny (například medvídci) obsahují také velké množství cukru a jiných přídatných látek, které mohou mít nežádoucí účinky na zdraví. Proto by konzumace želé bonbonů neměla být hlavním nebo jediným zdrojem želatiny ve stravě. Existují zdravější způsoby, jak získat želatinu, například z kostní vývaru nebo speciálních doplňků stravy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek