iceT

Slova-co Bůh spojil,člověk nerozlučuj-už neplatí?

Přečetla jsem si teď článek o tom,jak se jedna celebrita rozvádí a zaujalo mě to,že řekla,že se vdávala v kostele a že by se ještě někdy chtěla vdát.Podle církve se ale prý vdát už znova nemůže,právě kvůli první svatbě v kostele.
Vždycky jsem si myslela,že manželství uzavřené v kostele nemůže být rozvedeno.Nebo se dnes může v kostele oddávat,aniž by byl člověk věřící?

Nejlepší odpověď
anonym

Není to až tak jednoduché. O anulování církevního sňatku je nutné poslat žádost do Vatikánu. Tam může být předchozí manželství oficiálně zrušeno a takto rozvedený člověk se může znovu ženit nebo vdávat v kostele. Tohle znám z vlastní zkušenosti, kdy bývalý manžel byl rozvedený a první sňatek byl církevní.
Tchán s tchýní dlouho chtěli, abychom se vzali i v kostele. S knězem z manželovy farnosti měli již vše dohodnuto.
Ani se sňatkerm nevěřících v kostele to není tak jednoduché. Budoucí manželé musí docházet na poučení před uzavřením sňatku a musí splňovat ukazatele pro to, aby sňatek v kostele mohli uzavřít. Bývalo to o tom, že alespoň jeden z nich byl farníkem této farnosti a druhý partner byl ochotný přijmout víru (vyznání) budoucího manžela. Nakolik se pravidla změnila za posledních 20 let netuším, ale bez řádné předchozí přípravy kněz sňatek snoubenců určitě neuzavře ani dnes.
Ovšem u celebrit to platit nemusí. Z každého pravidla se dá pokaždé najít nějaká vytáčka, a co platí pro jednoho, nad tím se dá v jiném případě přimhouřit oko.

Další odpovědi
Lucijej

Všechno lze obejít. Když člověk chce i druhou svatbu v kostele, tak stačí, aby mu první polovička podepsala prohlášení, že manželství nebylo naplněno nebo něco v tom smyslu. A v tu ránu se může konat druhá svatba v kostele.

anonym

Dnes už jde vše,stačí zaplatit a kněz oddá i muslimy!

Drap

Svatbu v kostele může mít i nevěřící. Většinou musí absolvovat před obřadem jakousi průpravu.
Druhý sňatek v kostele církev připouští jen v případě ovdovění.
Zajímavé je, že někteří věřící to porušují a žení se i několikrát a naopak někteří nevěřící jsou spolu celý život. Záleží to na osobním přístupu každého člověka