Slouží arkýřová okna k uměle vytvořenému prostoru zdánlivě rozšiřujímu místo v domě? Proč se tak málo nyní staví?

Odpovědi
aliendrone

Ano, mimo jiné.

Důvody, proč se moc nestaví:

  1. Je stavebně tech. náročnější, než obyčená rovná zeď. Z toho plyne jednak že se výstavba časově prodlužuje, druhak prodražuje.
  2. Zvyšuje tepelné ztráty budovy.

Přesto je občas na novostavbách vidět, i když rizalit mi přijde jako častěji používaný prvek.

aliendrone

Founde, ty mě překvapuješ! Tahle otázka značně převyšuje úroveň tvých obvyklých dotazů! Že tys někde našel pramen s „chytrou vodou“ a pravidelně chodíš usrkávat? ;) :D :D