HonzikPernik

Slazení čaje medem, je to zdravější, než cukr? A prý je to i s léčebnými účinky, je to pravda? Cukr v tom je také, ne?

Nejlepší odpověď
elektrikář

V medu jsou z kytiček ovocné cukry, a s nimi vitamíny a část lečivých látek z kytiček. Samotná sacharoza z řepy má jiné složení.

Další odpovědi
anonym

Ano, slazení medem je zdravé, ale nesmí se med dávat do zalitého čaje vařící vodou.Nejlépe ho dávat do čaje horkého asi 50 stupňů.V horkém čaji ztrácí vitamíny.

dudu

Rovněž tento článek o účincích medu stojí za povšimnutí:
http://www.no­vinky.cz/vano­ce/320977-lzice-medu-pred-spanim-pomuze-zhubnout-jeste-pred-vanoci.html

anonym

Med je zdravý a jako sladidlo výborný. Pokud si dáš po obědě na dobré trávení zelený čaj, tak se bere za dost velký prohřešek sladit jej cukrem. Výborná je ale také černá káva oslazená medem.

RadkaH

Je to přírodní sladidlo přímo od včel. Cukr vzniká výrobou z cukrové řepy.

Broukk

Já jsem si dneska objednávala sirup na https://www.zla­teslazeni.cz/ :) a dokonce jsem k objednávce dostala jeden zdarma. tak se mi to vyplatilo. :)