Slaví se Velikonoce po celé Evropě, či je to jen zdejší zvyk?

Nejlepší odpověď
gecco

Velikonoce se slaví všude, kde žijí křesťanské komunity – jedná se o jeden z nejvýznamnějších křesťanských svátků…
😉
A k tomu se ´podobné´ svátky slaví i další společenství – Židé Pesach, Keltové Ostara, Číňané Qing ming jie …
😉
Obecně – bez ohledu na náboženství, jde o oslavu jara, nového ´života´, očistu od zimní pochmurnosti…
😉

Další odpovědi
dubraro

Velikonoce jako svátek slaví křesťané všude na světě. Ale lidové zvyky s tím spojené jsou různé a často mají původ v době předkřesťanské.