rady74

Sklep v obecním domě

V NAŠEM OBECNÍM DOMĚ JE VELKÝ VOLNÝ SKLEP.CHTĚL JSEM HO VYMĚNIT ZA NÁŠ MENŠÍ,ALE NĚJAKEJ ČURAMEDÁN NA ÚŘADĚ MI ŘEKL,ŽE SI HO MOHU POUZE PRONAJMOUT.MYS­LÍTE,ŽE TO LZE VYMĚNIT NEBO JE TO BYROKRACIE?DĚKUJI ZA POZITIVNÍ REAKCE

Nejlepší odpověď
standa

Omlouvám se za negativní reakci ☹

Ze strany úředníka, který zastupuje vlastníka domu, to sice může být byrokracie a vy se můžete i zlobit, ale to je tak vše co můžete dělat.

Až vychladnete, tak napište žádost o výměnu sklepa, do žádosti uveďte zmiňované argumenty o tom, že sklep je volný, že žádný ze stávajícíh nájemníků o sklep nemá zájem a že jste připraven uhradit i přiměřené zvýšené nájemné.

Pokud vám nevyhoví, tak vám nezbyde než přistoupit na tu variantu ´pronájmu´…

Další odpovědi
Tata

Váš názor mi připomíná totalitní myšlení. Barák není ničí(obec, patří všem, tedy není ničí)a proto úředník je byrokrat. Představte si ale, že dům ve kterém bydlíte má konkrétního majitele, myslíte že by vám jen tak pro vaše modré oči nechá vyměnit bez jakého kolii prospěchu sklepní kóji, také z toho bude chtít něco mít, ať nájem jen za sklepní kóji nebo zvýšení nájmu za byt. Je zajímavé, že když se ekonomicky zachová majitel je to v pořádku(i když je to vyžírka), ale když se stejně zachová úředník který zpravuje majetek jiného, je to byrokrat. Já vám mohu doporučit jednání jak o pronájmu sklepní kóje, nebo zvýšení nájmu za byt, podle toho co vám bude více vyhovovat. Vše musíte mít písemně, předávané písemnosti si nechte na podatelně úřadu potvrdit na kopii, nebo dopisy posílejte doporučeně.