Sameotazky

Skáčou králíci výše/dále než koně?

V poměru ke své velikosti.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
marci1

Ano

Nejlepší čeští králíci skáčou metr vysoko a při skoku dalekém se dokážou odrazit až do bezmála třímetrové vzdálenosti. 🙂
https://www.ty­den.cz/rubriky/re­lax/zvirata/nej­lepsi-kralici-skokani-zmeri-sily-na-sampionatu_473163­.html?showTab=nej­ctenejsi-7

Další odpovědi
led

Ano

V pomere (veľkosť a hmotnosť skokana) : (dĺžka a výška skoku) = zajac je lepší skokan , než kôň

Drap

Ano

..

Schluker

Ne

paul1

Ano

Lgee

Ano

Dochy

Nevím

Pokud vím, tak koně skáčí přes 150cm (přes 2m rekord), králíci kolem metru.
Na délku králící kolem 3m, koně – doložený rekord přes 8m.

Přepočítání na délku/výšku/hmot­nost zvířete je vždy zcestné, fyzika funguje jinak. Pokud budeme tohle přepočítávat lineárné podle velikosti zvířete, tak jednoznačně zvítězí hmyz, nebo bakterie.

led

Dochy preto neporovnávam bežca človeka s gépardom. Ale v rámci živočíšneho druhu je to povolené 😊