Avatar uživatele
david22

Široká ramena

Široká ramena jsou dána délkou klíčních kostí. Chtěl bych si posilováním rozšířit ramena. Všude ve fitness centrech kde se na to ptám, mi radí různé cviky na ramena. Problém je, že pokud si rozšířím ramena vymakáním ramenních/zádových svalů, je to jen dočasné. Pokud se to totiž posilováním neudržuje, svaly časem „splasknou“. Vím, že kosti se formují max do 18 let. Mně už je hodně přes 20. Co si o tom myslíte. Existuje ještě nějaká cesta jak formovat i kostru? Předem díky za rady.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kohut57 před 4417 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kohut57

Budu se sice opakovat , ale doporučuji plavání, hlavně styl prsa. Nemůžeš pak vypadat špatně . Jsem starší a též mne to vytvarovalo , ani jsem si to nemyslel . Budeš mít ramena jako správný chlap a napořád.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Conchus

Po 20 už se dají opravdu jenom natvarovat svaly. Kosti už nenarostou. Jen se zbytečně nepouštěj do hloupých experimentů. Konečně za zeptání u ortopéda dáš jenom 30 Kč.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

I když nemůžete měnit velikost kostí po dosažení dospělosti, stále můžete pracovat na jednotlivých skupinách svalů a tím změnit tvar svého těla. Pokud jde o ramena, cviky jako jsou bench press, chin-ups nebo mrtvý tah mohou znatelně posílit ramenní a zádové svaly a dodat váš prsa a ramena širší vzhled. Udržet tento efekt dlouhodobě vyžaduje pravidelný trénink a zdravou stravu.

Zlepšení držení těla může také pomoci k vytvoření vzhledu širších ramen. Sedavý životní styl může vést k tomu, že ramena se sesunou dopředu a záda se prohýbají, což tělu dodává sloupovitý vzhled. Pracujte na posílení zad a ramenních svalů a zlepšení držení těla pomocí cviků jako jsou veslování, deadlifts a pull-ups.

Zatímco byste možná chtěli rychle dosáhnout výsledků, je důležité si pamatovat, že posilování je proces dlouhodobý. Dávejte svému tělu dostatek času na regeneraci mezi jednotlivými tréninky a nezapojujte se do těžkých cviků bez odpovídajícího vedení nebo dohledu, aby se předešlo zranění.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek