ten který je

Silné mrazy a čtyřnohý přítel

Jak zvládá silné mrazy váš čtyřnohý přítel?Dáváte mu obleček?Hrozí psům nějaké zdravotní potíže?Mám jezevčíka ale žádný obleček mu nedávám.Díky za vaše rady a tipy.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Včera jsem četla, že malá a nízká plemena by ve velkých mrazech měla mít nějakou dečku aspoň na zádech jinak hrozí prochladnutí…

Další odpovědi
Adula.57

my máme zlatáka a obleček mu nedáváme. Jen někdy po venčení mu masírujeme pacičky s krémem, protože sůl mu je zozežírá a jeho to bolí..

Damiana

Myslím, že krátkonožka by určitě měl mít nějakou tu zahřívací parádu. Hlavně zabalený hrudník a záda, kombinézy s packami stejně pejsci nemají rádi. Já svého jorkšíra poctivě oblékám, ale on je na to zvyklý od „štěněctví“.
I když je třeba váš pejsek hodně otužilý, nikdy oblečení nenosil a procházky nejsou dlouhé – a to určitě teď nejsou 🙂, stejně bych mu v těchto mrazech alespoň nějakou zateplenou, prošívanou dečku na sebe dala.

Drap

Záleží také na tom, kde pes spává a jak je schoulosivělý. Osobně jsem nikdy nic takového nedával a dávat nebudu.
Za mého mládí nepamatuji, že by měl nějaký pes něco podobného na sobě. Stejně tak jsem neslyšel, že by některý utrpěl nějakou újmu.

jmhad

Také mu nic nedává a ještě žije.Dokonce chrápe na sněhu mimo boudu.Ovšem musí mít dostatek jídla a nějaké granule mu nestačí.Maso a vývar.Ale ono chce rozlišovat.Je to pes domácí nebo pouliční směs či nějaké severské plemeno.