Bezradná

Šikana ze strany rodičů

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli existuje šikana ze strany rodičů k jejich 18 letému dítěti a jak by vypadala? Předem děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Šikana a od rodičů? Tak tohle opravdu neznám. Buď to je výchova, nebo nesprávná výchova, nebo týrání.

Další odpovědi
arygnoc

nie, šikana nie.
skôr generačný konflikt.

pokiaľ pracujete, osamostatnite sa – nie je to ľahké, ale ide to.
pokiaľ študujete, osamostatnite sa – podnájom, internát, podanie návrhu na súd na určenie výživného. dá sa to.

ešte je riešenie sadnúť si za guľatý stôl (všetci sme si rovni) a stanoviť podmienky spoločného nažívania.

Drap

Ano, může existovat a také může mít stovky různých podob.

da ny

Opravdu máš pocit, že jsi neoblíbené (týrané) dítě? Je třeba to řešit!

Některým dětem se však nelíbí, že po nich rodiče požadují přiměřenou pomoc v domácnosti, pravidelnou školní docházku, docházení do zaměstnání…

ahold

Jestli máš opravdu pocit, že tě rodiče šikanují, můžeš se obrátit na sociálku. Jestli chodíš do školy, tak na každé funguje psycholog a s tím to prober. A můžeš taky zavolat na linku důvěry pro děti a mládež. Je bezplatná a radu ti dají.