Vyhrožování, pomluva…

Bývalý mě pořád terorizuje,nedá chvíli pokoj,je vzteky bez sebe,že jsem na něj podala trestní oznámení na polici pro neplacení výživného a že jsem si dovolila nechat zvýšit alimenty po x letech. Nejprve mi on a jeho přítelkyně vyhrožovali,že mě a celou moji rodinu zničí,všemi možnými způsoby,tak jsem jim řekla,ať nám dají pokoj,pak manžel udal syna na policii,že mu ukradl motorku,pak zase mě jeho přítelkyně pro pomluvu,v současné době leží na policii další udání,zatím pachatel neznámý. To nezabralo,tak každý den otravuje mého druhého bývalého,aby taky na mě podal trestní oznámení,ten ho poslal do háje,že neví proč by to dělal,tak za ním poslal svého nejlepšího kamaráda,aby mu o mě napovídal jak jsem ho podváděla,ex mu nevěřil,tak mu ten kámoš řekl,že i s ním. A že třeba ani dcera co máme spolu není jeho. Ex mi to vše volal, od té doby mi ale nebere telefon.Bojím se co bude dál,kam až zajde,aby mě přinutil obvinění stáhnout. Dá se proti tomu nějak bránit. Nejím,nespím,jen čekám co bude dál.
Doplňuji:
Už dluží fakt dost a teď mu soud napařil alimenty 3 roky zpětně,to ještě nenabilo právní moci,ale celkem se jedná o dost peněz,proto je vzteklej.

Nejlepší odpověď
Toruk

Jestli je pravdivý základ tvého problému, totiž že tvůj bývalý neplatil výživné a proto jsi na něj podala trestní oznámení a kvůli tomu tě šikanuje… tak je je tvůj bývalý neobjektivní a právo je na tvé starně… asi to tak bude vnímat každý. Teď jak z toho ven, abys mohla klidně spát. Lidi, když se nenávidí, těžko najdou společnou řeč. Pomoci by mohl facilitátor (vyjednávač)- nezaujatá osoba se znalostí psychologie s výbornými komunikativními schopnostmi, která nese zodpovědnost za průběh procesu. V zájmu facilitátora je aby byl přijatelný pro obě strany. Když se tak stane a tvůj bývalý ho bude respektovat, pak je smír pravděpodobný.

Nepřímo pomůže i návštěva psychologa, který může pomoci narovnat sebevědomí a tak v lepším případě navrátit ztracený spánek.

Mohla bys sice eventuálně podat další trestní oznámení pro stalking, ale tím by se zřejmě konflikt vyhrotil a tedy ke spokojenému spánku by ti tato varianta asi nepomohla.

Doplňuji:
No, když nakonec selžou mírové prostředky, tak možnost trestního oznámení pro stalking zůstává.

Další odpovědi
Q

Doporučuji Ti skutečně nějakého prostředníka, vyjednavače, který by do sporu vstoupil. Soudní systém je dnes velmi pomalý na to, aby tyto spory řešil. Možností prostředníků může být několik, záleží na finančních možnostech a schopnosti komunikace. Jednou z možností jsou advokáti, druhou z možností je manželská poradna, třetí třeba zmiňovaný psycholog… Ale být Tebou, rozhodně nečekám a jednám hned, bolavý zub se taky sám nevytrhne!

Michal

Máte se kam odstěhovat? A vést boj,jesti je to tak jak píšete, dál?To není ústup ,to je obrana.A co Bílý kruh bezpečí ,ten nemůže pomoc?!

kropitko

tak jsem napsala na ten bílý kruh bezpečí,tak počkám,třeba odepíšou-dík za rady