Pokročilý

Jsi-li muž, máš vonět jako muž?

Si muž máš vonět jako muž?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nejsem sice muž, ale zajmalo by mě, kolik jste poznala mužů a jak vám voněli.

Ale s nadsázkou se říká, že správný muž má smrdět smolou, koněm a benzínem."

Samozřejmě toto úsloví je třeba brát s nadsázkou.. Je to vysvětlené někde v archivu.
--
Každý člověkl má osobitý tělesný pach, který neskryje žádný parfem. Vůně parfému se spojí s vůni těla, takže u každého jedince je to jinak.

To, co je někomu příjemné, druhému nikoliv. Navíc muži i ženy vnímají pachy, tedy vůni či zápach jinak.

Důležitá je pravidelná hgygiena, která kdysi začala s vynálezem toaletního voňavého mýdla.

Nenahrazují pravidelnou hygieneu někdy různé spreje?:

Jakl uvádí Valeriu Butulescu

„Po objevu mýdla zaniklo mnoho zvláštních vůní.“

Zdroj: https://citaty.net/…

Další odpovědi:

Zlatý

No, hlavně by neměl smrdět. Vonět a vypadat jako nažehlený frajírek - metrosexuál, mi nepřipadá moc mužské. Při slavnostnějších společenských událostech ale kapka kvalitního mužského parfému nezaškodí. Třeba s tabákovou vůní.

Stříbrný

Správný muž hlavně nesmí zapáchat, jinak by byl prase. Bohatě stačí, pokud bude dodržovat zásady hygieny a všechno je OK.

Bronzový

S nadsázkou, můj děda říkal, že správnej chlap má smrdět i z fotky. Já bych řekl, pravidelná hygiena stačí, případně nějaký vhodný deodorant a voda po holení. Ale decentně, ne jak to často bývá, že projde chlap a málem nás to porazí.

Stříbrný

Proč je takový trend, že všichni budeme stejní? Ať je to v používání počítačové techniky, oblékání, módy nebo používání kosmetiky. Snažíme se upravit obal, používáme účesy, obleky, vůně, deodoranty, ale o duši o to, po čem každý touží tím se nezabývá nikdo, to se nedá zpeněžit. Jednak se tímto ochuzujeme a kosmetické firmy bohatnou, stejně jako reklama a na druhé straně to není dobré ani z hlediska osobní hygieny. Nic se nemá přehánět.

Pokročilý

Já žádné voňavky nepouživám, ale jeden známý, co se hodně pohybuje mezi lidma používá např. Davidoff a podobné vody pro muže.

Pokročilý

Parfém je pouhý doplněk, bohuže se to s ním přehání. Můj muž mi voní tak jak je a neexistuje lepší parfém.

Zlatý

Tak SMRDĚT (myslím z nedostatku hygieny) chlap nesmí za žádných okolností, prostě NIKDY! On i smrad obyčejného mužského potu je nesnesitelný (i když je chlap jinak umytý/čistý - třeba když sprintuje, aby přišel včas na jednání atd.) a pokud se mi v takovém případě dostane jeho "odér" po nos, nejradši bych ho polaskal kopancem do tlamy! Je to nejhnusnější smrad co znám, překonává dokonce zápach organického rozkladu! (hnůj, mršina apod.) :(

Je prostě fuk, jestli na sebe chlap vyleje kanystr benzínu či vlezl rovnou z udírny - klidně řeknu, že fajn voňka, pot ale NE-E!! Blééé!!!

Používám kdeco, počínaje aromatickými solemi do koupele, extra strong aromatické sprchové gely, COKOLIV, co dokáže případný zápach potu zamaskovat/přebít, nejčastěji toaletní vody jako je Azzaro Visit (moje oblíbená vůně), ale i pánské parfémy (aktuálně jsem si oblíbil Infinite od Bosse).

Ideál by tedy byl - jsi-li muž, neměl bys být VŮBEC cítit, nebo alespoň čímkoliv JINÝM, než potem, když už to jinak nejde! Tedy podle mne. ;) :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Krása a styl

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 582
Zlatý marci1 421
Zlatý iceT 377
Zlatý hanulka11 321
Zlatý annas 281
Zlatý briketka10 272
Zlatý ReHu 231
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 207
Zlatý mosoj 200

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.