petka.s

Jsi-li muž, máš vonět jako muž?

Si muž máš vonět jako muž?

Nejlepší odpověď
annas

Nejsem sice muž, ale zajmalo by mě, kolik jste poznala mužů a jak vám voněli.

Ale s nadsázkou se říká, že správný muž má smrdět smolou, koněm a benzínem."

Samozřejmě toto úsloví je třeba brát s nadsázkou.. Je to vysvětlené někde v archivu.

Každý člověkl má osobitý tělesný pach, který neskryje žádný parfem. Vůně parfému se spojí s vůni těla, takže u každého jedince je to jinak.

To, co je někomu příjemné, druhému nikoliv. Navíc muži i ženy vnímají pachy, tedy vůni či zápach jinak.

Důležitá je pravidelná hgygiena, která kdysi začala s vynálezem toaletního voňavého mýdla.

Nenahrazují pravidelnou hygieneu někdy různé spreje?:

Jakl uvádí Valeriu Butulescu

„Po objevu mýdla zaniklo mnoho zvláštních vůní.“

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/260978-valeriu-butulescu-po-objevu-mydla-zaniklo-mnoho-zvlastnich-vuni/

Další odpovědi
Kepler

No, hlavně by neměl smrdět. Vonět a vypadat jako nažehlený frajírek – metrosexuál, mi nepřipadá moc mužské. Při slavnostnějších společenských událostech ale kapka kvalitního mužského parfému nezaškodí. Třeba s tabákovou vůní.

Rokio

Správný muž hlavně nesmí zapáchat, jinak by byl prase. Bohatě stačí, pokud bude dodržovat zásady hygieny a všechno je OK.

elkon

S nadsázkou, můj děda říkal, že správnej chlap má smrdět i z fotky. Já bych řekl, pravidelná hygiena stačí, případně nějaký vhodný deodorant a voda po holení. Ale decentně, ne jak to často bývá, že projde chlap a málem nás to porazí.

Kelt

Proč je takový trend, že všichni budeme stejní? Ať je to v používání počítačové techniky, oblékání, módy nebo používání kosmetiky. Snažíme se upravit obal, používáme účesy, obleky, vůně, deodoranty, ale o duši o to, po čem každý touží tím se nezabývá nikdo, to se nedá zpeněžit. Jednak se tímto ochuzujeme a kosmetické firmy bohatnou, stejně jako reklama a na druhé straně to není dobré ani z hlediska osobní hygieny. Nic se nemá přehánět.

Brblal

Já žádné voňavky nepouživám, ale jeden známý, co se hodně pohybuje mezi lidma používá např. Davidoff a podobné vody pro muže.

Michala11

Parfém je pouhý doplněk, bohuže se to s ním přehání. Můj muž mi voní tak jak je a neexistuje lepší parfém.

aliendrone

Tak SMRDĚT (myslím z nedostatku hygieny) chlap nesmí za žádných okolností, prostě NIKDY! On i smrad obyčejného mužského potu je nesnesitelný (i když je chlap jinak umytý/čistý – třeba když sprintuje, aby přišel včas na jednání atd.) a pokud se mi v takovém případě dostane jeho „odér“ po nos, nejradši bych ho polaskal kopancem do tlamy! Je to nejhnusnější smrad co znám, překonává dokonce zápach organického rozkladu! (hnůj, mršina apod.) :(

Je prostě fuk, jestli na sebe chlap vyleje kanystr benzínu či vlezl rovnou z udírny – klidně řeknu, že fajn voňka, pot ale NE-E!! Blééé!!!

Používám kdeco, počínaje aromatickými solemi do koupele, extra strong aromatické sprchové gely, COKOLIV, co dokáže případný zápach potu zamaskovat/přebít, nejčastěji toaletní vody jako je Azzaro Visit (moje oblíbená vůně), ale i pánské parfémy (aktuálně jsem si oblíbil Infinite od Bosse).

Ideál by tedy byl – jsi-li muž, neměl bys být VŮBEC cítit, nebo alespoň čímkoliv JINÝM, než potem, když už to jinak nejde! Tedy podle mne. ;) :)