Malka

Setkali jste se s nedostatkem Fenistill gelu? (Výborný gel na štípance od komárů, klíšťat…)

Dnes jsem si chtěla koupit Fenistill gel v lékárně,no neuspěla jsem.Prý není v celé republice.Já jsem si ho naposled koupila před 2 léty a stál 102,–Kč.Teď prý stojí kolem 148,– a není k dostání a nebude.Je to škoda, protože byl velmi účinný při poštípání různým hmyzem a klíšťaty. Letos je po povodních zvýšený výskyt komárů i v Ostravě, tak nám bude opravdu moc chybět.Jaké máte zkušenosti vy?

Nejlepší odpověď
annas

Dostala jsem recept na přípravu prostředku proti komárům a klíšťatům. Zatím jsem ho nedělala, protože mám ještě Fenistil gel. Také jsem používala levandulový olej, odpuzuje komáry, ale bolela mě po něm hlava.

Vložím recept.
Prostředek proti klíšťatům a komárům

1 pytlík rozmarýnu,1 lžíce bílého vinného octa, 1l vody

Postup přípravy

  1. 1 litr vody přivedeme do varu
  2. odstavíme a vložíme rozmarýn, louhujeme do vychladnutí
  3. po vylouhování a vychladnutí přefiltrujeme a přidáme 1 lžíci bílého vinného octa
  4. uchováváme v ledničce

Návod na používání

Naplníme do prázdného rozstřikovače a před procházkou do lesa, do zahrady, na chatu tinkturou postříkáme tělo. Ttento přípravek je 100% účinný, žádné klíště se nepřichytne. Nahradí všemožné drahé repelenty atd.....

Další odpovědi
panenka

Ano Malko setkala před třemi týdny jsem šla do lékarny že bych si chtěla FENISTIL GEL koupit a taky mi řekli že ho nemají a to pocházím z Moravy.Nakonec jsem si koupila v lékarně za 65 kč Antisectin zklidňující gel po bodnutí .

člověk

jedna profesíonalní.GEL PO BODNUTÍ HMYZEM,VÝROBCE ALPA,VALAŽSKÉ MEZIŘÍČÍ,je levný a kvalitní
a druhá babská,doporučuji namazat obyčejnou PLNOTOČNOU HOŘČICÍ,používán již mnoho let i pro malé děti,které to uspěšně zdědili
v hořčici kromě octa je mnoho aminokyselyn a vítamínů ke sklidnění

ValkyraR

Mažu kvalitním neředěným čistým éterickým olejem-Levandule!Uklidňuje a ještě je to přirozený repelent :)

ReHu

Já používám již léta Tea Tree olej.

nabubindes

ne toto jsem nezažil, klíště jsem nikdy nemněl a komáři mně neotravují…