Avatar uživatele
Malka

Setkali jste se s nedostatkem Fenistill gelu? (Výborný gel na štípance od komárů, klíšťat…)

Dnes jsem si chtěla koupit Fenistill gel v lékárně,no neuspěla jsem.Prý není v celé republice.Já jsem si ho naposled koupila před 2 léty a stál 102,–Kč.Teď prý stojí kolem 148,– a není k dostání a nebude.Je to škoda, protože byl velmi účinný při poštípání různým hmyzem a klíšťaty. Letos je po povodních zvýšený výskyt komárů i v Ostravě, tak nám bude opravdu moc chybět.Jaké máte zkušenosti vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda před 5035 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Dostala jsem recept na přípravu prostředku proti komárům a klíšťatům. Zatím jsem ho nedělala, protože mám ještě Fenistil gel. Také jsem používala levandulový olej, odpuzuje komáry, ale bolela mě po něm hlava.

Vložím recept.
Prostředek proti klíšťatům a komárům

1 pytlík rozmarýnu,1 lžíce bílého vinného octa, 1l vody

Postup přípravy

  1. 1 litr vody přivedeme do varu
  2. odstavíme a vložíme rozmarýn, louhujeme do vychladnutí
  3. po vylouhování a vychladnutí přefiltrujeme a přidáme 1 lžíci bílého vinného octa
  4. uchováváme v ledničce

Návod na používání

Naplníme do prázdného rozstřikovače a před procházkou do lesa, do zahrady, na chatu tinkturou postříkáme tělo. Ttento přípravek je 100% účinný, žádné klíště se nepřichytne. Nahradí všemožné drahé repelenty atd.....

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Ano Malko setkala před třemi týdny jsem šla do lékarny že bych si chtěla FENISTIL GEL koupit a taky mi řekli že ho nemají a to pocházím z Moravy.Nakonec jsem si koupila v lékarně za 65 kč Antisectin zklidňující gel po bodnutí .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
člověk

jedna profesíonalní.GEL PO BODNUTÍ HMYZEM,VÝROBCE ALPA,VALAŽSKÉ MEZIŘÍČÍ,je levný a kvalitní
a druhá babská,doporučuji namazat obyčejnou PLNOTOČNOU HOŘČICÍ,používán již mnoho let i pro malé děti,které to uspěšně zdědili
v hořčici kromě octa je mnoho aminokyselyn a vítamínů ke sklidnění

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ValkyraR

Mažu kvalitním neředěným čistým éterickým olejem-Levandule!Uklidňuje a ještě je to přirozený repelent :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Já používám již léta Tea Tree olej.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nabubindes

ne toto jsem nezažil, klíště jsem nikdy nemněl a komáři mně neotravují…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek