Co je to za kousance?

Přítel má takové červené fleky na noze co je to za kousance?

Edit:dala bych foto ale nevím jak

Nejlepší odpověď
Drap

Podle tohoto popisu to nikdo nezvládne určit.

Další odpovědi
ivzez

Any,
fotka by nepomohla, protože nikdo na světe ještě
neumí diagnostikovat z popisu a z fotky přes internet.
Vašemu partnerovi odpoví při osobní návštěvě lékař.

nyjono

Takové červené fleky … to je teda fakt popis, podle kterÿho se to tutově pozná.
Podívej se pořádně při vkládání dotazu a vložit foto není složté.
Běžně se popisuje třeba velikost, četnost nebo intenzita či ohraničení skvn. Některé svědí, jiné bolí a nebo nají viditelný kousanec nebo bílý vřídek uprostřed.

Např. bleší kousance jsou malé, spíše růžové a je jich více v malých vzdálenostech od sebe. Cítit je pouze prvotní štípnutí.

Pokud má přítel potíže nebo bolesti několik dnů, lepší je lékař.

Dochy

Těžko říct. Ale pokud si není vědom, že by ho něco kouslo a pohyboval se někde na louce či zahradě, mohlo by jít o sviňušky (sametka podzimní) jejichž sezóna pravděpodobně zrovna začíná.
Pokud ano, pak zde není nebezpečí nějaké zákeřné infekce jako od klíšťat, ale ty kousance se pomalu hojí, dělají se často větší svědící fleky, někdy spousta pupínků… (hrozí následná infekce – že si něco zavleče do rány právě tím škrábáním…)
Častěji napadené oblasti: nad kotníky (konce ponožek), stehna, třísla…