annas

Setkali jste s pojmem burani on-line?

Mezi ně patří:

1. jedinci, kteří si např. v tramvaji vyřizují firemní záležitosti nebo se baví o intimních problémech.

Obtěžují vás tyto hovory, jejichž jste třeba v dopravním prostředku svědkem? Považujete za seriózní, když člověk na druhé straně „drátu“ netuší, že všechno, co slyší on, zároveň poslouchá třeba dalších patnáct lidí.

2. pisatelé urážlivých mailů a anonymních či košilatých „sextovek“.

Četla jsem názor psychologa, že tyto hovory psychicky zatěžují nechtěného posluchače, vytvářejí v jeho paměti jakýsi blok, aniž si to uvědomuje. Když totiž slyší přímo účastníka, může občas svou paměť „vypnout“ a neposlouchat nepodstatné skutečnosti.

Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
mosoj

Za sebe mohu říci, že intimní projevy na veřejnosti jsou mi velmi nepříjemné. Nemyslím tím polibek a pod, ale takové ty projevy kdy nevite jestli si to náhodou nerozdají na chodníku.
Intimní projevy takovéhoto rázu by měly být záležitostí jedince či mileneckého páru.

Totéž platí i o intimním vyjadřování na veřejnosti. V úzkém kruhu lidí, které dobře znám mně to nevadí.

Další odpovědi
anonym

všechno co se děje kolem nás má vliv na naši psychiku i mysl

BEAES

Ano takové projevy jsou velmi neslušné a pro okolí nepříjemné, zažila jsem, kdy jedna žena popisovala do telefonu příteli, co vše dělala přes víkend, nevěděl to jen on,ale i celý autobus, nechápu, proč nemluvila alespoň tišeji, docela křičela. Prvně se tím spolucestující bavili, ale po 5min. už to bylo všem nepříjemné a dokonce ji začali i okřikovat, že jich to nezajímá, ať tak neřve. Bylo jí to jedno a pokračovala dál. Lidé jsou čím dál víc bezohlední a sobečtí.