Reimy

Se zaměstnavatelem jsme se dohodli, že mně pracovní poměr končí k 28.2.2023, vztahuje se na mě ochranná lhůta 7 dnů

v případě, že v této době onemocním? Pokud ano, z čeho bude vypočítaná denní dávka pro proplacení PN. Podotýkám, že dostanu 3 měsíční odstupné. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Filip84

Ano, vztahuje.

Na způsobu ukončení pracovního poměru nezáleží, relevantní je, že jsi byl během pracovního poměru nemocensky pojištěn, a pokud jsi pracoval déle, než 7 dní (což předpokládám, když obdržíš tříměsíční odstupné 😅). Pokud bys pracoval kratší dobu, ochranná lhůta by byla tolik dnů, kolik jsi pracoval.

Jenom dodám, že onemocníš-li v tzv. ochranné lhůtě, tak Ti nenáleží náhrada mzdy při dočasné pracovní neschopnosti zaměstnance, protože nejsi zaměstnanec, takže dávky nemocenského pojištění Ti bude ČSSZ vyplácet až od 15 dne dočasné pracovní neschopnosti. Za prvních 14 dnů dočasné pracovní neschopnosti, tedy, neobdržíš nic.

Vypočítávat se to bude úplně stejně, jako bys onemocněl poslední den v té práci, z které povstala ochranná lhůta.