Kepler

Schováváte si někdy zdánlivě bezcenné věci, pro které můžete později najít využití?

Mně osobně se to už mockrát vyplatilo, i když se nedá říci, že shromažďuji veteš. Jen takové drobnější věci: támhle něco podložit, použité dráty a vodiče, provázky, adaptéry a jiné elektronické blbinky. Co jsem nepoužil, tak jinému se hodilo.

Nejlepší odpověď
orwell

Rovněž tak činím, abych ještě později zjistil, že už se opravdu využít nedají. Občas sice nastane situace, kdy se něco hodí, ale většinou tomu tak není. Pak taky udržet si v tom pořádek a přehled je pro mě téměř vyloučené.

Další odpovědi
Kelt

Jistě, nějaké kablíky, baterky a jiné věci na počítač. Oddělám to, ale nevyhodím. Pak nějaké papíry, každý kousek papíru, která je z jedné strany čistý, se mi hodí. Pokud má velikost A6 a větší. Je mi líto prázdný list vyhodit.

Drap

Ano

agentpv

mám toho plný sklep a kůlnu. Abych ušetřil pár stovek na nájmu sklep jsem nedávno vyklidil a hodně věcí vyhodil. Občas jsem kulil voči na to, co všechno jsem si za ty roky nasyslil.

zjentek

Nic nevyhodím, neboť si nalhávám, že tím na světě něčemu pomohu. Kdybych udělala garáž sale, jsem za vodou. Až vyhořím, nebudu se divit. Kdyby mě napadlo, jak ušetřit na nájmu úklidem sklepa, udělám to stejně jako agentpv. (;

Pepa25

Mám tendenci ke shromažďování, ale nepovažuji ji za dobrou a uznávám, když mi žena logicky argumetnuje, že většinu veteše nikdy nevyužiju.

DoTazatel

Všechny ty věci, které „se jednou možná budou hodit“ automaticky vyhazuji. Pokud to téměř denně nepoužívám anebo to není hodnotově anebo pro mě osobně cenné, tak jdou pryč (snažím se je ani nepořizovat). Nechávám si jen to nejnutnější.

Než jsem se zbavil krámů, tak se mi osobně téměř nikdy nestalo, že bych použil ty věci, které jsem si nechával pro případ „co kdyby“ – naprosto minimálně; použití jednou za čas nebo vůbec; jen zabíraly místo a já nevyhodil kvůli sentimentalitě a pro jistotu. Krom toho, že mám mnohem víc místa, přehled a lepší uspořádání, je zajímavé, že se citím i mohem líp, klidněji a spokojeněji – bez těch zbytečností.

Kepler

DoTazatel: to se ti ještě nikdy nestalo, že jsi dotyčný předmět nemusel koupit, nebo dokonce složitě a draze shánět? Tomu nevěřím. Mně se ty malé krámy vejdou do jednoho šuplíku.

DoTazatel

Kolikrát dokopuju, ale nejsou to věci, které bych doma musel nutně skladovat. Draze sháním jenom když se doma pokazí něco, co je drahé a co používám, jako různé spotřebiče – vysavač, kávovar, pračka,… Že bych potřeboval, ale dokoupit něco drahého, co doma nemám nebo co jsem popř. kdysi vyhodil, tak to se mi nestává.
Všechny drobnosti, které se vejdou do 500 Kč a můžu je snadno koupit v obchodě, raději koupím než abych je přechovával doma a nepoužíval (nevztahuji to na nářadí, hřebíky atd).
Jediné, co takhle často dokupuju kromě jídla jsou propisky, papíry, bloky a knihy. :)