Avatar uživatele
Kepler

Schází vám nějaké potravinářské zboží, co bylo k mání za socíku?

Mně dneska napadly třeba ty piškoty klasického tvaru s polevou nebo biskupský chlebíček. No jo, dnes mě nahání paní Mlsná. Možná to někde je, ale u nás ne-e.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Gus_Fring před 1096 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

To co popisuješ, se koupit dá, ale mě vadí spíše kvalita. V minulosti bylo jídlo kvalitnější, protože byly přísné normy a tím pádem za nekvalitu byl postih. A protože byly normy, byly stejné potraviny pod stejným názvem, ve stejném složení, kdekoli v republice.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Justin1

V jednom obchodě byl asi před dvěma roky retro týden, tak jsem si tam koupil Vitacit, dezert Metro a chipsy v pytlíku s průhledným okénkem, ale jinak mi tyhle věci nechybějí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Občas se něco najde. Trvale mě chybí třeba obyčejné uzeniny dělané z opravdového masa. Vlašský salát v bývalé kvalitě atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jo, točená desítka v začouzené čtyřce s cigárem a gulášek k tomu >>> dneska v rámci zdraví si to cígo k pivu nedám … a hospody už taky nejsou, co bejvaly, zlatý časy čundrů …
… jinak, to co scháníš, je normálně k mání v kdejaký cukrárně …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Tzv. klasické piškoty se prodávají v každém obchodě jako cukrářské piškoty a biskup. chlebíček vídám taky často např. v Bille, nekupuji, peču ho sama.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Například v masnách se prodávaly nutrie z kožešinových chovů. Mooooc dobré masíčko za pár korun.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Kepler

Drap: a to se dneska jako vyrábějí z umělého masa, nebo ze sóji? Dneska aspoň vím, kolik dělá podíl masa ve výrobku, protože je to povinný údaj. Co jsi baštil za Husáka, jsi vůbec netušil…

před 1096 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

elkon: to si snad děláš prdel! Přísnější normy? To jako že v tlačence byly i kusy kůže i se štětinami, tomu říkáš přísnější normy? Byly používané dnes zakázané konzervační látky, jako kyselina benzoová a v uzeninách bylo tolik dusitanů (pragandy), že šlo o zdraví. Zřejmě o té době nic nevíš.

před 1096 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

To jsi mě rozesmál, Já na prahu sedmdesátky nevím o té době? Měl jsem kamarádku v potravinářství, na dost exponovaném místě, tak vím jak to bylo. To, co nebylo právě ideální, byl jen zlomek toho, co nám vnucují dnes. Měli jsme jedny z nejpřísnějších norem v Evropě a jejich porušení stálo dost peněz. O složení dnešních potravin, nevíš nic, jsou to samé náhražky, separáty a dochucovadla, které imitují skutečnou chuť. Nejde o zákazníka, ale o kšeft a to nejen v potravinách. Technický vývoj jde sice dopředu, ale kvalita je bídná, právě proto, aby se stále prodávalo a nic nevydrželo.

před 1096 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
akaš

Normy byly o množství masa v masných výrobcích, o množství soli a dalších věcech. Ale hygienické normy byly někde jinde. To se sledovalo třeba u pražské šunky, protože šla na vývoz. Sestra dělala v masně a vzpomínám si jak vždycky vyprávěla, že v pondělí ráno masňáci zabušili na stroje a krysy, které neutekly, byly v salámech.
Já chodil na brigádu do pekárny a v neděli večer se dělala první várka chleba z mouky a zbytků těsta se švábama, který v tom zůstali. Je fakt, že tahle várka se posílala zkrmit prasatům do JZD.
Dneska se sleduje i počet octomilek, jejichž zbytky zůstanou v potravinářských fóliích. Když je jich tam moc, nikdo to od výrobce nekoupí.

před 1096 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No, konečně někdo, kdo si nedělá iluze! Ale i na toto musím říci: no nazdar, to jsem nečekal ani já…

před 1096 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Tak promiň, podle tvého vyjadřování jako puberťáka jsem tě tipoval na míň. Ale to, že o té době pořád nic nevíš, to platí. Na mé námitky jsi radši ani neodpověděl, tak si věř, čemu chceš.

před 1096 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Do dnešních srandovních euronorem se musí vejít i čínská kvalita i zmrazený polotovar na výrobu obyčejného pečiva.

před 1096 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek