Zhrb

Píše se ve spojení „Sbor dobrovolných hasičů Ležánky“ velké, nebo malé S?

Dobrý den,

potřebuji poradit, dělám pozvánku do školy a potřebuji poradit, zdali v záhlaví má být Sbor dobrovolných hasičů Ležánky vs sbor dobrovolných hasičů Ležánky

Nevím, zdali patří velké S, nebo malé s.

Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to název konkrétního subjektu, resp. instituce, podobně jako třeba Vysoká škola chemickotechno­logická Praha. Takže velké písmeno, ať už je na začátku, nebo uprostřed věty.

Další odpovědi
Ametyst

Určitě velké S. Malé s na začátku řádku je nevhodné.

annas

Pokud je uvedené místo Ležánky, jde o konkrétní sbor, bere se jako název, takže se píše velké Sbor. –

Podobně
Navštěvuji základní školu x Navštěvuji Základní školu Čerčany .

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Zhrb

I když je na napsáno?
Členská schůze: Sbor dobrovolných hasičů Ležánky

marci1

Malé -s- by se napsalo, pokud by se nejednalo přímo o název „SDH Ležánky“. Třeba: „Náš sbor dobrovolných hasičů se pravidelně umísťuje v soutěžích na předních místech.“ 🙂