BENYTA

Sběr hub – dvě možnosti, kterou zvolit?

Co je správně – vytrhnout houbu i s kořenem, nebo si jí odříznout těsně nad zemí?
Prý, když se nechá v zemi podhoubí, tak shnije…

Nejlepší odpověď
suaeda

Co je správně nevím. Já houbu vezmu i s kořenem. Pěkně očistím a zbytky dám do vzniklé jamky a nakonec vše zamaskuji. Houbaře, kteří nechají odříznuté zbytky nemám moc rád. Ačkoliv čas od času místo nálezu předchozího houbaře dohledávám zda tam nějací bratříčkové pro mě nezbyli.

Další odpovědi
anonym

Ja houbu podeberu prstem celou , tak nejak vykroutim i s korenem.
Sama jsem to dlouho nevedela , vzdy jsem urezavala , ale pry je to spatne. Vim, ze jsem si to pak i hledala na googlu. -iv-

baghira

Houbu sebrat celou, a dolík zakrýt, aby podhoubí nevysychalo. Takhle to uvádějí všechny houbařské atlasy a dává to smysl.

Drap

Neni to důležité pro další růst hub. Houby rostou z podhoubí a to co sbíráme je vlastně jakýsi druh květu.

kapka

Tý jo, a já si to myslela celý roky přesně naopak. Myslela jsem, že když to neodříznu,ale vytrhnu, že to podhoubí ničím. Ale asi je to tedy naopak. I když si tedy myslím, že to podhoubí v tý zemi je na větší ploše a příště ta houba vyroste zase někde úplně jinde. Nevím, jestli to má zas až tak zásadní vliv, jak ji seberu. A navíc spousta hub shnije nesebraných a příští rok tam zase rostou. Tak kdo ví…