Avatar uživatele
BENYTA

Sběr hub – dvě možnosti, kterou zvolit?

Co je správně – vytrhnout houbu i s kořenem, nebo si jí odříznout těsně nad zemí?
Prý, když se nechá v zemi podhoubí, tak shnije…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kapka, fablen, anonym, suaeda před 4585 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
suaeda

Co je správně nevím. Já houbu vezmu i s kořenem. Pěkně očistím a zbytky dám do vzniklé jamky a nakonec vše zamaskuji. Houbaře, kteří nechají odříznuté zbytky nemám moc rád. Ačkoliv čas od času místo nálezu předchozího houbaře dohledávám zda tam nějací bratříčkové pro mě nezbyli.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ja houbu podeberu prstem celou , tak nejak vykroutim i s korenem.
Sama jsem to dlouho nevedela , vzdy jsem urezavala , ale pry je to spatne. Vim, ze jsem si to pak i hledala na googlu. -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
baghira

Houbu sebrat celou, a dolík zakrýt, aby podhoubí nevysychalo. Takhle to uvádějí všechny houbařské atlasy a dává to smysl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Neni to důležité pro další růst hub. Houby rostou z podhoubí a to co sbíráme je vlastně jakýsi druh květu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kapka

Tý jo, a já si to myslela celý roky přesně naopak. Myslela jsem, že když to neodříznu,ale vytrhnu, že to podhoubí ničím. Ale asi je to tedy naopak. I když si tedy myslím, že to podhoubí v tý zemi je na větší ploše a příště ta houba vyroste zase někde úplně jinde. Nevím, jestli to má zas až tak zásadní vliv, jak ji seberu. A navíc spousta hub shnije nesebraných a příští rok tam zase rostou. Tak kdo ví…

před 4585 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek