Savier

S věkem příjde moudrost?

Znáte i nějaký případ, kde se tak nestalo? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Ne vždycky. S věkem někteří přestanou spěchat, a začnou víc přemýšlet. Možná si z jednotlivostí začnou skládat celkový obrázek, protože si jen přehodnotí priority, a udělají si čas na důležité věci.

Další odpovědi
paul1

Mělo by to tak být, ale někdy přijde věk sám 🙂

da ny

Ano, někdy ano, jindy demence 😉 Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí ;)
Poznala jsem jen málo starších/starých lidí, bez životní moudrosti, patřící k onomu věku. Byli to, ale v jádru hodní lidé..... (a rukama mi jich prošlo celkem dost, když přičtu 5 let práce v LDN, kde se to hodně na lůžku střídalo).
K někomu přijde stáří samo.
Údajně, s věkem člověk nasbírá dostatek různých zkušeností, hodně pamatuje, bývá trpělivější i moudřejší.

Rokio

Ano, nestalo se to tehdy, když dotyčný onemocněl stařeckou demencí.

Drap

Neni to až zas tak nic nezvyklého, že se to nestane,

led

Napriek pokročilému veku som sa zjavne múdrosti nedočkala. Jednoducho tá potvora (múdrosť) neprišla s vekom, ale musela som sa veľa učiť (aj na svojich chybách).

Filip84

Ne, nepřijde, to už se tu probíralo několikrát.

Čas je jenom příležitost a záleží na tom, jak s ní kdo naloží. Někdo stagnuje, někdo roste, jiný upadá.

Ano, samozřejmě, že znám, je jich většina. Většina důchodců je přesvědčena, že sežrala všecku moudrost světa, realita je ale taková, že jsou to zamindrákovaní dinosauři, kteří jsou přesvědčeni, že dřív bylo všecko lepší, a proto každý čeká na to, až mu řeknou, jak to udělat, aby to bylo jako dřív, a tím taky lepší. Realita je ale taková, že dřív lépe nebylo a rozumný člověk o nic podobného neusiluje.

cappuccino

Kdyby to byla pravda, tak se kazdy bude tesit na stari!
Rozhlidni se kolem sebe a zjistis, ze nekteri se nedockaji nikdy!!!

WordPress

S věkem přichází nemoci a hloupost

led

Filip84 „Většina důchodců je přesvědčena, že sežrala všecku moudrost světa,“ nemajte strach trochu múdrosti sme nechali aj pre vás. Naučte sa ju rozumne využívať…

zjentek

Typičo ten Filip to je vnucka. Jaktěživ jsem nepotkal větší vnucku, než je tento Filip 84.

da ny

WordPress
Nesprávné konstatování.....
S věkem nutně nepřichází nemoci, nikdo tady není proto, aby trpěl. Mnozí se však chovají tak, že si to vykoledují a „naplánují“.
Hloupost nepřichází s věkem. Tu si jen někdo hýčká a pěstuje. Někdy je to „práce“ rodičů (jak říkával náš doktor: „Blbí lidé mívají blbé děti“ (nic jiného kolem sebe nevidí/ nemají). Kdo takový je, hloupý i často zůstane. Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. Pokud proti tomu nic nedělá, zůstane hlupákem. I takoví lidé mají na Zemi místa dost 😉